Uzmanından sertleşme sorunu yaşayanlar için uyarı

Sertleşme sorunu yaşayan erkeklerin aklına tedavide ilk olarak sertleşme ilaçları geldiğini söyleyen Prof. Dr. Halim Hattat, "İlaçlar herkese uygun değil ve en sık görülen yan etkiler arasında baş ağrıları, yüz kızarıklığı, hazımsızlık ve burun tıkanıklığı var. Sertleşme işlevinde en önemli rol dama

  • | Son Güncelleme:
  • | İş'te Gündem

Sertleşme sorunu yaşayan her erkeğe aynı tedaviyi önermediğini söyleyen Prof. Dr. Halim Hattat, "Bunun ana nedeni sertleşme bozukluğuna yol açan pek çok değişik organik ve psikolojik neden olması.

Dolayısıyla önce sertleşme sorununa yol açan sebepleri çok yönlü araştırıyoruz, sonra esas problemi tespit edip bunu -hastanın tercihlerini de gözeterek- ortadan kaldırmayı hedefliyoruz. Sertleşme cinsel bölgeye giden kan akışının artmasıyla meydana geliyor. Bu nedenle cinsel bölgeye giden damarlar herhangi bir sağlık riski nedeniyle, örneğin yüksek tansiyon, şeker hastalığı veya sigara sebebiyle daraldığında sertleşme sorunu gelişiyor. Bu sebepler söz konusu olduğunda P-Shot önemli bir yeni tedavi seçeneği haline geliyor” açıklamasında bulundu.

P-shot tedavisinin son dönemde cinsel güç ve performans açısında tercih edilen bir yöntem olduğunu aktaran Hattat, “P-Shot tedavisi (Platelet rich plasma- ya da trombositten zengin kan sıvısı) cinsel bölgeyi gençleştiriyor. Cinsel fonksiyonları destekliyor. Ayrıca cinsel bölge büyütme ihtiyacı içinde olan erkeklerde de çok başarılı sonuçlar veriyor. Normal yaşlanma süreciyle beraber cinsel bölgeyi destekleyen ve cinsel fonksiyonlar için gereken damar, sinir ve kas yapısında doğal bir yavaşlama oluyor" dedi

Hattat, " Özellikle damar sertliği ile beraber cinsel bölge adale dokusundaki katılaşma cinsel bölgede hacim kaybına yol açıyor. P-Shot tedavisinin en önemli etkisi büyüme faktörü yardımıyla damar sinir ve adale dokusunu yenileme özelliği sağlayarak bu süreci tersine döndürmesi. Özellikle sertleşme sorunu, cinsel bölgede eğrilik yaratan peyronie hastalığı, pelvik ameliyatlar, kemoterapi veya radyoterapi sonrasında görülen fonksiyon azalmasında PRP uygulanabiliyor. Damar sertliği, şeker hastalığı ve sigara kullanarak risklerini yükselten erkeklerde etki gösteriyor. Kök hücreleri de uyardığı için cinsel bölgeyi büyüme özelliği de gösteriyor” ifadelerini kullandı.

Hattat açıklamasının devamında şu bilgilere yer verdi: “PRP kanda doğal olarak bulunan bu hücrelerin yoğunlaştırılmış hali. Kanın santrifüj edilmesiyle elde edilen konsantre sıvı, normalde kanda bulunan trombosit miktarının yaklaşık 2-4 katını içeriyor. Yüksek sayıdaki trombositler onarıcı özellikleri ve büyüme faktörleri ile dokuda yeniden canlanma sağlıyor. Zarar görmüş dokularda tekrardan oluşma, hücre yenilemesi, damar oluşması ve kolajen üretimi gibi faktörleri ortaya çıkartıyor. Genelde aralıklı uygulanan tedavi ortalama 3 seans sürüyor. En önemli faydaları arasında ayakta tedavi olması, anestezi gerektirmemesi, girişimsel (cerrahi) bir işlem olmaması, tedavi sonrası ağrı oluşmaması, hızlı sonuç alınması, ilaçsız bir tedavi yöntemi olması ve yaşam kalitesinde sağladığı artış sayılabiliyor.”

E-BÜLTEN ÜYELİĞİ
İş dünyasının gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, siyaset, teknoloji ve life style haberler.
E-Mailin ile Ayrıcalıklı Üye Ol, ilk Sen haberdar ol
Adınız, Soyadınız:
E-posta adresiniz:

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk yorum yapan sen ol...

Yorum Yap

Bu Alan Boş Bırakılamaz
Bu Alan Boş Bırakılamaz
Yorum Yapma Şartlarını Kabul Etmediniz
X

E-BÜLTEN ÜYELİĞİ

İş dünyasının gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, siyaset, teknoloji ve life style haberler.
E-Mailin ile Ayrıcalıklı Üye Ol, ilk Sen haberdar ol