İş dünyası ünlü ismin cenazesine akın etti

Teşvikiye Camisi’ndeki cenaze törenine, Türkiye’nin iş dünyasının önemli isimleri katıldı

  • | Son Güncelleme:
  • | İş'te Gündem

İstanbul Modern Yönetim Kurulu Başkanı Oya Eczacıbaşı’nın babası, hukuk alanında öne çıkan isimlerden biri olarak bilinen Prof. Dr. Turhan Esener, önceki gün son yolculuğuna uğurlandı.

Nişantaşı Teşvikiye Camisi’nde öğlen namazını müteakip düzenlenen cenaze töreni, Türkiye’nin iş ve cemiyet dünyasından birçok önemli ismin katılımıyla gerçekleşti.

99 yaşında hayata gözlerini yuman Prof. Dr. Turhan Esener’in hatıraları ve kişiliği, sevenleri tarafından dualar eşliğinde yad edildi.


Dilara-Emre Eczacıbaşı / Murat-Esra Eczacıbaşı Coşkun / Bülent-Oya Eczacıbaşı

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan ve akademik kariyerinde birçok başarıya imza atan Prof. Dr. Esener, Cenova Üniversitesi’nde hukuk alanında doktorasını tamamladı. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Ankara İktisadi ve Ticari Bilimler Akademisi’nin yanı sıra Fransa ve Strasbourg’daki üniversitelerde de ders veren Prof. Dr. Esener, uluslararası alanda önemli bir akademisyen olarak tanındı.

Revna Demirören - Tülay Ulusoy

İki dönem boyunca Çalışma Bakanlığı görevini üstlenen Esener, ülkesine ve toplumuna hizmet etmekten asla vazgeçmeyen bir anlayışla hareket etti.

İş hayatı boyunca ve akademik kariyerinde edindiği tecrübelerle, Türkiye’nin hukuk ve iş dünyasına önemli katkılarda bulundu.


Suzan Sabancı - Serra Sabancı

Cenaze namazının ardından, sevenleri tarafından dualarla ve hüzünle uğurlanan Prof. Dr. Turhan Esener, Ulus Mezarlığı’nda defnedildi. Türkiye’nin hukuk dünyasında iz bırakan isimlerden biri olan Prof. Dr. Turhan Esener’in kaybı, sevenleri tarafından derin bir üzüntüyle karşılandı. Ailesine ve sevenlerine başsağlığı, merhuma Allah’tan rahmet diliyoruz.Bilgün Dereli - Serra Tokar - Hamdi AkınBerrak Barut - Osman Çarmıklı - Güler Sabancı - Tuncay Özilhan

Halis-Alev KomiliHaluk Dinçer - Dalia Garih - Hatice-Faruk SürenÖmer Koç - Rahmi Koç - Caroline Koç

E-BÜLTEN ÜYELİĞİ
İş dünyasının gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, siyaset, teknoloji ve life style haberler.
E-Mailin ile Ayrıcalıklı Üye Ol, ilk Sen haberdar ol
Adınız, Soyadınız:
E-posta adresiniz:

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk yorum yapan sen ol...

Yorum Yap

Bu Alan Boş Bırakılamaz
Bu Alan Boş Bırakılamaz
Yorum Yapma Şartlarını Kabul Etmediniz
X

E-BÜLTEN ÜYELİĞİ

İş dünyasının gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, siyaset, teknoloji ve life style haberler.
E-Mailin ile Ayrıcalıklı Üye Ol, ilk Sen haberdar ol