Vestel'de tazminat haberi sızdı mı? 3 gün önce hisseleri kim aldı?

Vestel'in Hollanda'daki davada 680 milyon euro tazminat kazandığı haberinin açıklanmasından sonra hisse tavan oldu. Ancak bir gün önce hissede bazı kurumlardan yapılan yoğun alımlar kafaları karıştırdı.

  • | Son Güncelleme:
  • | İş'te Gündem

Vestel’in Hollanda’daki davada 680 milyon euro tazminat kazandığı haberinin açıklanmasından sonra hisse tavan oldu.

Ancak bir hafta önce hissede bazı kurumlardan yapılan yoğun alımlar kafaları karıştırdı.

Vestel dün seans kapanışından kısa bir süre sonra KAP’a tazminat haberini gönderdi. Söz konusu açıklamada ” Şirketimiz Vestel Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (Vestel), %100 bağlı ortaklığımız Vestel Ticaret A.Ş. ve Vestel’in ilgili yurt dışı iştiraklerinin (Vestel Holland B.V., Vestel CIS Ltd., Vestel Trade Ltd., Vestel Electronica S.R.L., Vestel France S.A.S., Vestel Holland B.V. Sucursal En Espana, Vestel Holland B.V. Germany Branch Office ve Vestel Holland B.V. UK Branch Office) davacı sıfatıyla; Samsung, LG grubu şirketleri, Technicolor S.A., TTD International S.A.S ve TDP SP. Z.O.O. şirketlerinin ise davalı sıfatıyla taraf olduğu, Hollanda Doğu Brabant Bölge Mahkemesi nezdinde görülen rekabet hukuku kaynaklı toplam 2.053.200.000 EUR tutarlı tazminat davasında, davanın kısmen kabulüne, kısmen reddine karar verilmiştir. Anılan karar uyarınca, davada iki davalının (TTD International S.A.S ve TDP SP. Z.O.O.) lehimize 684.400.000 EUR tutarında tazminat ödemesine hükmedilmiş; diğer davalılar yönünden ise, dava reddedilmiştir. Hollanda ilk derece mahkemesinin kararı ve kararda belirtilen tutarlar henüz kesinleşmemiş olup, dava taraflarının karara itiraz hakları mevcuttur. Şirketimizce kararın aleyhe hükmedilen kısmıyla ilgili itiraz hakkımız yasal süresi içerisinde kullanılacaktır.”

3 GÜN ÖNCE KİM ALDI?

Vestel  söz konusu açıklamayı seans sonunda yaparken, son 5 günde hissede  bazı kurumların yüklü alım yaptığı dikkat çekti. Hissede işlemler incelendiğinde 1 Şubat-5 Şubat arası Ak Yatırım’dan bir müşteri-fon alımı dikkat çekiyor. Toplam 3 senasta bu hesap yaklaşık 5 milyon lotluk alım gerçekleştirmiş.

 

E-BÜLTEN ÜYELİĞİ
İş dünyasının gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, siyaset, teknoloji ve life style haberler.
E-Mailin ile Ayrıcalıklı Üye Ol, ilk Sen haberdar ol
Adınız, Soyadınız:
E-posta adresiniz:

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk yorum yapan sen ol...

Yorum Yap

Bu Alan Boş Bırakılamaz
Bu Alan Boş Bırakılamaz
Yorum Yapma Şartlarını Kabul Etmediniz
X

E-BÜLTEN ÜYELİĞİ

İş dünyasının gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, siyaset, teknoloji ve life style haberler.
E-Mailin ile Ayrıcalıklı Üye Ol, ilk Sen haberdar ol