Murat Ülker'e niyet, Montella'ya kısmet

Murat Ülker'in "Bulsak da test sürüşü için ödünç alsak" dediği Ferrari'yi A Milli Futbol Takımı'mızın başına geçen Montella sipariş verdi.

  • | Son Güncelleme:
  • | İş'te Gündem

 

Geçmişte kendi de otomobil yarışlarına katılan Yıldız Holding Yönetim Kurulu Üyesi Murat Ülker, son olarak 2024 model Ferrari Purosangue karşısındaki hayranlığını gizleyemedi.

Instagram hesabından paylaştığı otomobilin videosuyla dikkat çeken Murat Ülker, "Bulsak da test sürüşü için ödünç alsak" şeklinde espri dolu bir ifadeyle duygularını paylaşmıştı.

48.5 MİLYONLUK ARACI MONTELLA SİPARİŞ VERDİ

Türkiye'nin en zengini Murat Ülker'in test etmek istediği aracı Türkiye A Milli Futbol Takımı'mızın başına geçen Montella sipariş etti.

Günaydın'dan Bülent Cankurt'ın yazısına göre Eylül 2023'te Türkiye A Milli Futbol Takımı'mızın başına geçen İtalya'nın eski milli futbolcusu Vincenzo Montella ile ilgili bir haberim var ama futbolla ilgili değil.

Futbolculuğu döneminde lakabı 'Aereoplanino' yani 'Küçük Uçak' olan Montella'nın Türkiye'de uçmaya hazırlandığını öğrendim!

İtalya'da oynarken golcülüğü kadar lüks yaşamıyla da dikkat çeken Montella, 'gelmiş geçmiş en hızlı SUV' unvanına sahip olan Ferrari'nin Purosangue modelini sipariş etti.

15 saniyede 250 km hıza ulaşan ve 309 km'nin üzerinde hız yapan otomobil ile yakında Türkiye'de uçmaya başlayacak olan Montella, bunun için ciddi bir servet harcadı. Yakında teslim edilecek olan aracına 1 milyon 470 bin Euro ödedi. Yani bugünkü kurla 48.5 milyon lira.

Milli takımımız ile yıllık 1 milyon 800 bin Euro'ya anlaştığı söylenen Montella, demek ki, bir yıl yeni otomobiline çalışacak. Bu arada, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'na katılacak milli takımımızı da kendisi gibi uçurur inşallah.

E-BÜLTEN ÜYELİĞİ
İş dünyasının gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, siyaset, teknoloji ve life style haberler.
E-Mailin ile Ayrıcalıklı Üye Ol, ilk Sen haberdar ol
Adınız, Soyadınız:
E-posta adresiniz:

YORUMLAR

Kuru

Montella dan otv alınamaz yabanci

Yorum Yap

Bu Alan Boş Bırakılamaz
Bu Alan Boş Bırakılamaz
Yorum Yapma Şartlarını Kabul Etmediniz
X

E-BÜLTEN ÜYELİĞİ

İş dünyasının gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, siyaset, teknoloji ve life style haberler.
E-Mailin ile Ayrıcalıklı Üye Ol, ilk Sen haberdar ol