Ekrem İmamoğlu göz yumuyor: HalkTV patronu Cafer Mahiroğlu kaçak yapının çatısını da kapattı

İBB yönetiminin seyirci kaldığı Halk TV patronu Cafer Mahiroğlu, İstanbul Sarıyer'de kaçak villasının inşaatını, yıkım kararına rağmen gece gündüz sürdürmeye devam ediyor.

  • | Son Güncelleme:
  • | İş'te Gündem

Halk TV patronu Cafer Mahiroğlu, İstanbul Sarıyer'de Boğaz'a nazır villasında kaçak yapılaşmayı tam gaz sürdürüyor. Villanın etrafını tamamen kapattıran Mahiroğlu, çatı katını da tamamlarken önceki akşam saatlerce mikserler villaya beton döktü.

Sabah'tan Barış Savaş'ın haberine göre okulların açılmasıyla erken saatte uyumak için yataklarına giden çocuklar inşaat çalışmaları nedeniyle uyuyamadı. Çevre sakinlerinin şikâyetine de aldırış etmeyen Mahiroğlu, kaçak yapılaşmayı bir an önce bitirmek için elinden geleni yapıyor.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İstanbul İl Müdürlüğü ekipleri, 1 Eylül'de villadaki kaçak yapılaşmayı tutanak altına almış, Ekrem İmamoğlu yönetimindeki İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Boğaziçi İmar Şube Müdürlüğü'ne yazı yazarak kaçağın yıkılması gerektiğini belirtmişti.

Ancak bakanlık yazısına rağmen İBB yönetimi herhangi bir işlem gerçekleştirmedi. Bunu fırsat bilen Halk TV patronu, tüm şikâyetlere rağmen bildiğini okumaktan geri durmuyor.

ÇOCUKLU AİLELER RAHATSIZ

Kaçak yapılaşmaya yönelik ısrarlı takibini sürdüren Sabah drone'u villanın son durumunu da görüntüledi. Önceki gün bütün gün devam eden çalışmalarda Mahiroğlu, çatı kısmını da kapattı.

Akşam üzeri ise saatlerce beton döktüren Mahiroğlu, özellikle sabah okula gidecek çocuklu ailelerde büyük rahatsızlık yarattı.

Mahalle sakinlerinden M.B., "Akşam hava kararmış olmasına ve saat 20.00'yi geçmiş olmasına rağmen burada saatlerce mikserlerin beton dökmesini dinledik.

Gündüz çekiç sesleri akşam beton mikserlerinin sesleri... İnsanlar, burada kendi evlerine bir çivi dahi çaksa hemen gelip inceleme başlatan İBB Boğaziçi Müdürlüğü ekipleri neden Halk TV patronuna ses çıkarmıyor?

Burada kaçak çalışma var ve herkes de bunu biliyor. Söz konusu kişi yıllardır bunu hep yapıyor.

Okullar açıldı. Çocuklar akşamları sesten uyuyamıyor" diye tepki gösterdi.

E-BÜLTEN ÜYELİĞİ
İş dünyasının gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, siyaset, teknoloji ve life style haberler.
E-Mailin ile Ayrıcalıklı Üye Ol, ilk Sen haberdar ol
Adınız, Soyadınız:
E-posta adresiniz:

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk yorum yapan sen ol...

Yorum Yap

Bu Alan Boş Bırakılamaz
Bu Alan Boş Bırakılamaz
Yorum Yapma Şartlarını Kabul Etmediniz
X

E-BÜLTEN ÜYELİĞİ

İş dünyasının gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, siyaset, teknoloji ve life style haberler.
E-Mailin ile Ayrıcalıklı Üye Ol, ilk Sen haberdar ol