1 milyon liralık soruyu bildi: Rabia Birsen Göğercin kimdir?

Kim Milyoner Olmak İster yarışma programında son soruya gelen Rabia Birsen Göğercin, doğru yanıtı vererek 1 Milyon TL' nin sahibi oldu.

  • | Son Güncelleme:
  • | İş'te Gündem

 

Kenan İmirzalıoğlu'nun sunduğu Kim Milyoner Olmak İster'e katılan Rabia Birsen Göğercin, 1 milyonluk soruya doğru yanıt vererek ödülün sahibi oldu. Göğercin, canlı yayın ekranlarında hayat hikâyesiyle dikkat çekerken ödülle ne yapacağını açıkladı. Peki, Rabia Birsen Göğercin kimdir, hayat hikâyesi nedir?

Kenan İmirzalıoğlu'nun sunumuyla ATV'de yayınlanan bilgi yarışması Kim Milyoner Olmak İster'de dün 1 milyon liralık soru heyecanı yaşandı. Geçen hafta 1 milyon TL'lik soruyu açtırmaya hak kazanan Rabia Birsen Göğercin'in yarıştığı son bölüm de dün akşam yayınlandı.

Son soruyu da bilmeyi başaran Göğercin, 1 milyon TL'yi kazandı.

Kim Milyoner Olmak İster'de 1 milyonluk sorunun yanıtı

Türkiye'deki 81 ilin adında bu dört harften hangisi diğer üçünden daha az bulunur?

A- ) Ş

B- ) V

C- ) G

D- ) H

Rabia Birsen Göğercin soruya "b şıkkı" yanıtını verdi. V harfini seçen Göğercin, 1 milyon TL'lik büyük ödülün sahibi oldu.

Rabia Birsen Göğercin kimdir, hayat hikâyesi nedir?

Yarışmacı 24 yaşında, aslen Konyalı ancak Ankara'da yaşıyor. Bu yıl Gazi Üniversitesi Biyoloji bölümünden mezun oldu. Yarışmacı aynı zamanda izci olduğunu da dile getirdi. Rabia Birsen Göğercin geçtiğimiz yıl Kurban Bayramı'nda babasının kasıp dükkanında kolunu kıyma makinesine kaptırdığını belirtti.

Kenan İmirzalıoğlu'nun, kazandığı ödülle ne yapacağına ilişkin soruya Rabia Birsen Göğercin, şu yanıtı verdi:

"Estetik el, o biyonik kol gibi hareket edebilen bir şey değil. hareket edemiyor ama bunun gibi de görünmüyor. Sol elimin aynısını tarıyorlar. Bilek amputasyonu ya bileğe kadar taranıyor. O kadar gerçekçi oluyor ki gözenekler, tırnak şekliniz her şey belli oluyor. Onu biraz uzun yapacaklar ki bir bütün gibi duracak. Takıp çıkarabiliyorsunuz."

Göğercin, İmirzalıoğlu'nun "Başka bir hayalin var mı?" sorusuna ise, "Ben kolumdan 2. kez ameliyat olmuştum. Aynı odada başkası ile kalıyordum. Onunda 2 bacağı yoktu. Odaya her giren geçmiş olsun demeye tekrar geliyordu. Gelen de 'Rabia sana bunu yaptıralım' diyordu. Kendisi de protez bacak bakıyordu. Kendisi ile iletişime geçeceğim. Henüz ne kazandığım belli olmadığı için aramadım ama numarası var" yanıtını verdi.

E-BÜLTEN ÜYELİĞİ
İş dünyasının gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, siyaset, teknoloji ve life style haberler.
E-Mailin ile Ayrıcalıklı Üye Ol, ilk Sen haberdar ol
Adınız, Soyadınız:
E-posta adresiniz:

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk yorum yapan sen ol...

Yorum Yap

Bu Alan Boş Bırakılamaz
Bu Alan Boş Bırakılamaz
Yorum Yapma Şartlarını Kabul Etmediniz
X

E-BÜLTEN ÜYELİĞİ

İş dünyasının gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, siyaset, teknoloji ve life style haberler.
E-Mailin ile Ayrıcalıklı Üye Ol, ilk Sen haberdar ol