Yunanistan'da 6 Türk'ün öldürülmesi olayına yardım eden şahıs göz altında

Yunanistan’da infaz edilen 6 Türk vatandaşının suç örgütü lideri olduğu iddia edilen Barış Boyun’un adamları olduğu öne sürülmüştü.

  • | Son Güncelleme:
  • | İş'te Gündem

Boyun’a çok yakın bir isim halktv.com.tr’ye konuştu. “Öldürülenlerden sadece Ersu Büyüktunç Barış’ın çok yakınıydı. Hedefte oydu” diyen yakın isim, “Bu infazı kimin yaptırdığını biliyoruz” dedi.

HalkTV'den Seyhan Avşar'ın haberine göre Yunanistan’da 6 Türk vatandaşının infaz edildiği olay Türkiye’nin gündemine oturdu. Başka bir ülkede yaşanan bu olay çeteler arası savaşı gözler önüne serdi. Yaşamını yitiren kişilerin Barış Boyun’un adamları olduğu iddia ediliyordu.

Boyun’a yakın isim halktv.com.tr’ye konuştu. Yaşanan infaz nedeniyle Barış Boyun’un çok üzgün olduğunu belirten Boyun’a yakın isim, “İçlerinden sadece Ersu Büyüktunç, Barış Boyun’un çok yakınıydı. Asıl hedefte Ersu’ydu diyebiliriz. Diğerleriyle bir ilgisi yoktu. Bu cinayet geçmişten bugüne gelen bir husumetten yaşandı. Barış Boyun daha önceden Şahinler grubuna yakındı. Daha sonra onlardan da bir kopuş yaşadı. Ancak bu cinayet Şahinler sürecinde Boyun’un duruşuna dayanıyor. Tabii ki infazı Şahinler yapmadı. Ancak eski bir bakana yakınlığıyla bilinen grup yaptı. Bizler kimin neyin talimatını verdiğini biliyoruz” dedi.

‘ZAMANLAMA MANİDAR’

Bu infazın zamanlamasının da manidar olduğuna dikkat çeken yakın isim, “Böyle yoğun bir gündem de bu olay yaşandı. Barış Boyun Kürt kökenli bir vatandaş. Bu camia da bu nedenle sorunlar yaşadı. Rahatsızlık duydular. İnfaz edilen gençlerin arabasında valizler vardı. Üzerlerinde ise sahte kimlik vardı. Şimdi onların kim oldukları tespit edilecek ve sonrasında defnedeceğiz. Gençlerin tek amacı vardı. Türkiye’den İtalya’ya gelerek iltica etmekti” ifadelerini kullandı.

‘YARDIM EDEN ŞAHIS GÖZALTINDA’

“Meslekten ihraç edilen eski MİT görevlisi olan Süleyman D. gençlere yardım ediyordu” diyen isim, “Gençleri İtalya’ya ulaştıracaktı. Ancak gençlerin yerini karşı tarafa bu şahıs bildirmiş. Şimdi bu şahıs Yunanistan’da gözaltında. Evinden yüklü miktarda para ve silah çıkmış. Tüm süreci takip ediyoruz. Ayrıca basında bizlerin infazı önceden haber aldığımız ve gençlere ‘kaçın’ mesajı attığımız yazıldı. Bu doğru değil” ifadelerini kullandı.

YENİ ÇATIŞMALAR MI OLACAK?

Peki bu çatışmalar devam edecek mi sorumuza ise Boyun’a yakın isim, “Onu biz değil Allah bilir” şeklinde yanıt verdi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden aldığımız bilgiye göre ise öldürülen isimlerin tamamının Barış Boyun ile ilişkisi bulunduğu için haklarında yürütülen soruşturmalar bulunuyordu.

E-BÜLTEN ÜYELİĞİ
İş dünyasının gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, siyaset, teknoloji ve life style haberler.
E-Mailin ile Ayrıcalıklı Üye Ol, ilk Sen haberdar ol
Adınız, Soyadınız:
E-posta adresiniz:

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk yorum yapan sen ol...

Yorum Yap

Bu Alan Boş Bırakılamaz
Bu Alan Boş Bırakılamaz
Yorum Yapma Şartlarını Kabul Etmediniz
X

E-BÜLTEN ÜYELİĞİ

İş dünyasının gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, siyaset, teknoloji ve life style haberler.
E-Mailin ile Ayrıcalıklı Üye Ol, ilk Sen haberdar ol