Şok iddia: Uğur Dündar doğumda terk etmiş

İkilinin, 1985 yılında İzmir'de tanışıp bir süre beraber yaşadığı ortaya çıktı. Bu ilişkiden kısa bir süre sonra Orancı'nın hamile kaldığı, doğuma kısa bir süre kala ise Uğur Dündar'ın Orancı'dan ayrıldığı öğrenildi.

  • | Son Güncelleme:
  • | İş'te Gündem

Günaydın, Almanya'da yaşayan Dilara G.'nin annesi Suphiye Orancı ile Uğur Dündar arasında bir dönem yaşanan ilişkinin detaylarına ulaştı. İkilinin, 1985 yılında İzmir'de tanışıp bir süre beraber yaşadığı ortaya çıktı. Bu ilişkiden kısa bir süre sonra Orancı'nın hamile kaldığı, doğuma kısa bir süre kala ise Uğur Dündar'ın Orancı'dan ayrıldığı öğrenildi. Dilara G., 12 Ocak 1986 yılında İzmir Konak Doğumevi'nde dünyaya geldi, nüfusa ise baba adı bölümüne anne Suphiye Orancı'nın sözlü olarak beyan ettiği 'Erol' ismi kaydedildi. İşte diğer önemli detaylar...

Türkiye, Dilara G.'nin Uğur Dündar'a babalık davası açmasını konuşuyor. Olayla ilgili ilginç bir ayrıntı ortaya çıktı. Edinilen bilgilere göre, Almanya'da olduğu söylenen Suphiye Orancı ile Uğur Dündar 1985'te İzmir'de tanışıp birlikte yaşamaya başladı. Kısa bir süre sonra Orancı hamile kaldı. Doğuma kısa bir süre kala ise Dündar, Orancı'dan ayrıldı.

Orancı'nın kızları ile görüştüğü dönemde Dündar ile sevgili olduklarını, doğumdan önce ayrıldıkları öğrenildi. Dilara G., 12 Ocak 1986 yılında İzmir Konak Doğumevinde dünyaya geldi. Nüfustaki kaydında baba adı bölümünde anne Suphiye Orancı'nın sözlü olarak beyan ettiği "Erol" ismi kaydedildi.

Dilara, 2 yaşlarındayken anneannesi tarafından yurda bırakıldı, ardından Antalya'da yaşayan bir çifte evlatlık verildi. Yıllarca biyolojik babasından habersiz olan Dilara'ya hem annesi hem de çevresi tarafından babasının Uğur Dündar olduğu söylendi. Dündar'ın biyolojik örneklerinin alındığı sırada davacı avukatı, Dündar'a refakat etmeyi istedi. Beykoz Devlet Hastanesi'nde yapılan işleme ailenin avukatı da refakat etti. Orancı ise kendisinden DNA örneği alınmak istenmesine muvafakat vermedi. Davanın bir sonraki duruşması 11 Haziran'da.

Gazeteci Uğur Dündar'a babalık davası açan Dilara G., "Annem, bana babamın Uğur Dündar olduğunu söyledi, baba adayı olarak da başka kimseyi göstermedi" diyerek ekledi: "Beni büyüten aileyi incitmemek için dava açmayı bekledim. Ne zaman yuva kurdum, anneliği tattım, o zaman biyolojik babama dava açmaya karar verdim"

ANNE 21, DÜNDAR 45 YAŞINDAYDI

Uğur Dündar'ın babası olduğu iddiasını ise uzun yıllar önce öğrendi. Annesi 21 yaşındayken o dönem 45 yaşında olduğu hesaplanan Uğur Dündar ile tanışmış ve kendisi dünyaya gelmişti. Bunu kendisine hem annesi hem de annesinin yakınları anlatmıştı.

'ANNEMİN GERÇEĞİ ANLATTIĞI MEKTUP GAZETEDE YAYINLANMAMIŞ'

Metin Akpınar'ın kızı Duygu Nebioğlu, kendisini yurda bırakan, en son 14 yıl önce görüntülü konuştuğu annesi Suphiye Orancı'yı bulmak için Müge Anlı'dan yardım istedi. Müge Anlı ile Tatlı Sert'e katılan Nebioğlu, yayında hayatıyla ilgili şunları anlattı: "Bize ikiz kardeşimle 10 yaşındayken evlatlık olduğumuzu söylediler. Bizi aldıklarında 5-6 aylıkmışız, mama alacak durumları yokmuş ailemizin, onlar da bizi beslemek için bir ineğin sütünü alıp içirmeye çalıştıklarını, bu yüzden hasta olduğumuzu anlattılar. Bu durum gazetelere bile konu olmuş. Bir gazete 16 Ocak 1989'da bir haber yapmış. Vicdansız anne 4 çocuğunu da bırakıp gitti diye. Yayınlanan haberi annem görmüş ama cezaevindeymiş.

Daha sonra gazeteye şöyle bir mektup yazmış: 'Hayatta en korktuğum şey çocuklarımın yurda düşmesi, o da oldu. Onları belki de doğurmakta inat etmemeliydim. Ama onları çok seviyordum, yapamadım. Gazetedeki haberi görünce resimlerini kesip yanıma aldım. Büyük kızlarıma kıyafetler aldım, küçük kızlarıma da bir şeyler ördüm. Cezaevinden çıkan bir arkadaşımla göndereceğim. İkizlerimin babasının ismi Metin Akpınar. Ama ben size bunu reklam için yazmıyorum, çünkü o adamla baş etmem imkansız. Yurt müdürüne söyleyin, çocuklarımı evlatlık vermesin, onların annesi var.

Buraya cinayet sebebiyle düşmedim, elbette çıkacağım bu günleri atlatacağım.' Fakat bu mektubun haberi yapılmıyor." O dönem "4 çocuğunu yoksul bir aileye bırakıp kaçtı!" haberini yapan gazetenin muhabiri yayına bağlanarak şunları anlattı: "Haber yaptıktan sonra Antalya Valisi'nin eşi aradı. Ortada kalan çocukları alıp Zübeyde Hanım Çocuk Yuvası'na götürdüler. Sonrasında Duygu'nun annesinden tarafıma mektup geldi. Mektupta ikizlerin Metin Akpınar'dan olduğunu söylemiş. Bunu tekrar haberleştirdim ama sanırım Metin Bey ile konuşuldu ve yayınlanmadı..." Duygu Nebioğlu o günkü magazin muhabirlerine "Bu hikayeyi tamamlayabilmek için kim ne biliyorsa lütfen anlatsın" diye çağrıda bulundu.

"ANNEMLE EN SON 2010 YILINDA GÖRÜŞTÜM"

Annesi ile en son 2010 yılında görüştüğünü söyleyen Duygu Nebioğlu "Babamın Metin Akpınar olduğunu yeni öğrenmiştim o zaman. Annem Almanya'da yaşadığı için, görüntülü konuşmuştuk. Karşılıklı çok gözyaşı da döktük. Ama bir daha ne aradı, ne de sordu. Dayımlarım ve teyzemlerin üzerinden de ulaşamıyorum. Annesi öldüğünde Türkiye'ye geldi ama benden gizlediler. Bizimle görüşmek istemiyor. Ben annemi bulmak istiyorum. Annemi bulmak için Müge Anlı'dan yardım istiyorum. Ancak onun bulabileceğine inanıyorum. Annemin 6 çocuğu var. İkisi Almanya'daki evliliğinden. 4 kardeşim de benimle aynı kaderi yaşadı. Evlilik dışı ilişkiden dört çocuğu var annemin" ifadelerini kullandı. Nebioğlu'nun çağrısına kulak veren Müge Anlı, genç kadını annesini bulmak için canlı yayına çağırdı.

Bu sözlere Anlı kayıtsız kalmadı. Başarılı gazeteci Anlı, sosyal medya hesabından 'Herkese kapımız açık. Her zaman bekleriz' paylaşımı yaparak Nebioğlu'nu programına davet etti.

NE OLMUŞTU?

Dilara G, evlilik dışı 4 çocuk doğuran İstanbullu bir göçmen ailenin kızı olan Suphiye Orancı'nın 2. Kızı olarak dünyaya geldi. Bir ablası vardı birde Metin Akpınar'ın ikizleri olan Duygu ve Sevgi Nebioğlu isimli iki kardeşi.

Ünlü olmak için çabalayan ve bu sırada birçok ünlü isim ile ilişki yaşayan anneleri, 4 kardeşi bir köye bıraktı. Aileye para gönderip maddi yardımda bulunma sözü verdi.

BİR KÖYE BIRAKILDI

Adile Şen isimli köylü çocuklara baktığı sırada anne İstanbul'da bir suça karışınca cezaevine girdi. Bu sırada çocuklar hastalanınca bakıcı validen yardım istedi ve 4 kardeş çocuk esirgeme yurduna alındı. Bu çocuklardan birisi henüz 2 yaşındaki Dilara idi.

Dilara bir süre Kemer'de yurt hayatı yaşadıktan sonra Antalya'da ikamet eden bir aile tarafından evlatlık edindi. Onlarla mutlu bir yaşam sürdü. Hatta okuyup muhasebeci oldu.

E-BÜLTEN ÜYELİĞİ
İş dünyasının gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, siyaset, teknoloji ve life style haberler.
E-Mailin ile Ayrıcalıklı Üye Ol, ilk Sen haberdar ol
Adınız, Soyadınız:
E-posta adresiniz:

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk yorum yapan sen ol...

Yorum Yap

Bu Alan Boş Bırakılamaz
Bu Alan Boş Bırakılamaz
Yorum Yapma Şartlarını Kabul Etmediniz
X

E-BÜLTEN ÜYELİĞİ

İş dünyasının gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, siyaset, teknoloji ve life style haberler.
E-Mailin ile Ayrıcalıklı Üye Ol, ilk Sen haberdar ol