Mehmet Ali Aydınlar'a şok! Acıbadem Grubu'na haciz

Mehmet Ali Aydınlar’ın CEO'su olduğu Acıbadem Sağlık Hizmetleri ve Ticaret A.Ş.’nin icralık olan 4 hastanesinden birine haciz gönderildi.

  • | Son Güncelleme:
  • | İş'te Gündem

1981 yılında muhasebeci olarak çalışma hayatına atılan Mehmet Ali Aydınlar, kısa bir sürede milyar dolarlık servet edinerek ünlü bir iş insanı oldu.

Çalışma hayatına başladıktan sonra 10 yıl gibi kısa bir sürede, 1991 yılında Acıbadem Hastanesi ile sağlık sektörüne giren Mehmet Ali Aydınlar, Acıbadem Sağlık Hizmetleri ve Ticaret A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanı.

4 HASTANESİ DAVALIK

OdaTV'den Fahrettin Öztürk'ün haberine göre Mehmet Aydınlar’ın Maslak, Bakırköy, Taksim ve Eskişehir'deki hastaneleri, borç nedeniyle icralık oldu.

Taksim'deki Acıbadem Hastanesi hakkında devam eden icra dosyasında karar verildi. Karar sonucunda Taksim'deki Acıbadem Hastanesi'ne haciz gitti.

İstanbul İcra Dairesi tarafından Acıbadem grubuna gönderilen “Banka Haciz Yazısı”na göre haczedilecek miktar, alacak tutarı, faiz ve giderlerle birlikte toplam 4 milyon 241 bin 387 lira 20 kuruş. 

Haciz yazısında, “Borçlunun, maaş hesapları hariç bankanız nezdinde belirtilen hesapları üzerine haciz ve bloke konulmasına, bloke konulan hesapta para bulunması halinde 2. bir yazı beklenmeksizin paranın müdürlüğümüz dosyasına gönderilmesine karar verilmiştir” denildi.

MEHMET ALİ AYDINLAR’IN NET SERVETİ

24 Temmuz 1956 Malatya Arapgir doğumlu olan Mehmet Ali Aydınlar, İş hayatına 1981 yılında mali müşavir olarak başladı.

Bugünkü servetinin kaynağı olan Acıbadem Hastanesini 1993 yılında kuran Mehmet Ali Aydınlar’ın Acıbadem hastaneleri, Türkiye’nin en büyük özel hastane zincirini oluşturuyor.

2011 yılında Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) 40. başkanı olan Mehmet Ali Aydınlar, 2013 yılında Fenerbahçe Spor Kulübünde başkanlık adaylığını açıkladı. 

Forbes Türkiye’nin en zenginleri listesinde, 2023’te Mehmet Ali Aydınlar, 1 milyar 200 milyon dolarlık serveti ile 16. sırada yer alıyor. 

Dünyanın en zenginleri listesinde ise 2259. sırada bulunan Mehmet Ali Aydınlar,2015 yılında dolar milyarderleri listesine girdi.

MEHMET ALİ AYDINLAR’IN YILLARA GÖRE SERVETİ

2015– 1.3 Milyar dolar

2016– 1.3 Milyar dolar

2017 – 1.2 Milyar dolar

2018 – 1.1 Milyar dolar

2019 – 1.4 Milyar dolar

2020 – 1.2 Milyar dolar

2021 – 1.3 Milyar dolar

2022 – 1.3 Milyar dolar

2023 – 1.2 Milyar dolar

E-BÜLTEN ÜYELİĞİ
İş dünyasının gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, siyaset, teknoloji ve life style haberler.
E-Mailin ile Ayrıcalıklı Üye Ol, ilk Sen haberdar ol
Adınız, Soyadınız:
E-posta adresiniz:

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk yorum yapan sen ol...

Yorum Yap

Bu Alan Boş Bırakılamaz
Bu Alan Boş Bırakılamaz
Yorum Yapma Şartlarını Kabul Etmediniz
X

E-BÜLTEN ÜYELİĞİ

İş dünyasının gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, siyaset, teknoloji ve life style haberler.
E-Mailin ile Ayrıcalıklı Üye Ol, ilk Sen haberdar ol