Fatih Terim Fonu vurgunu: Müdürden 80 milyon dolarlık soygun

Özel bir bankanın şube müdürünün adının karıştığı dolandırıcılık olayında çok sayıda ünlü topçu dolandırıldı. 80 milyon dolarlık “Fatih terim fonu” vurgununda çok konuşulacak detaylar…

  • | Son Güncelleme:
  • | İş'te Gündem

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü geçen hafta Göktürk’te bir eve operasyon düzenledi. 

Operasyon kapsamında özel bir bankanın Büyükdere şube müdürü S. E. gözaltına alındı. Evinde arama yapılan şüpheli S.E. ertesi gün nöbetçi hâkimlikçe tutuklandı.  

Özel bir bankanın İstanbul Büyükdere şube müdürü olan S. E. “resmi belgede sahtecilik ve nitelikli dolandırıcılık” ile suçlanıyor. 

İddiaya göre dolandırılan para miktarı 80 milyon dolan. Fatih Terim, Arda Turan, Fernando Muslera ve Selçuk İnan’ın da mağdurlar arasında olduğu iddia ediliyor.

Oksijen’in haberine göre mağdurlardan birinin şikâyet dilekçesinde yer alan ifadeyede dolandırıldığından şüphelenip ‘fon’dan ayrılmak isediğinde, S.E. kendisine banka ibaresi taşıyan 3.5 milyon dolan ve 1 milyon 523 bin dolarlık belge gönderdi.

Diken’de yer alan iddiaya göre ise S.E, 2010’lu yıllarda Florya’da şube müdürüyken müşterilerinin güvenini kazandıktan sonra kendilerine ‘özel bir fon’dan bahsetmeye başladı.

S.E., bahsettiği ‘fon’un güvenilirliğini artırmak için müşterilerine özel bankanın bazı üst düzey yöneticilerinin de yatırımlarını bu fonda değerlendirdiklerini söylüyordu.

İddiaya göre şüpheli S.E., güvenini kazandığı isimlerden yakınlarını da bu ‘fon’a para yatırmaları için ikna etti. 

S.E.’nin kredibilitesini artırmak için tezgahına düşürdüğü isimlere söz konusu fondan bir süre kazanç sağladığı da ifade edildi. 

E-BÜLTEN ÜYELİĞİ
İş dünyasının gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, siyaset, teknoloji ve life style haberler.
E-Mailin ile Ayrıcalıklı Üye Ol, ilk Sen haberdar ol
Adınız, Soyadınız:
E-posta adresiniz:

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk yorum yapan sen ol...

Yorum Yap

Bu Alan Boş Bırakılamaz
Bu Alan Boş Bırakılamaz
Yorum Yapma Şartlarını Kabul Etmediniz
X

E-BÜLTEN ÜYELİĞİ

İş dünyasının gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, siyaset, teknoloji ve life style haberler.
E-Mailin ile Ayrıcalıklı Üye Ol, ilk Sen haberdar ol