Borsada portföy şirketinin yöneticisine yasak geldi

Anadolu Grubu Holding, Say Yenilenebilir Enerji ve Makim Makine paylarının piyasasındaki işlemlerle ilgili Seçil Artar hakkında 1 ay süreyle tedbirler uygulanacak.

  • | Son Güncelleme:
  • | İş'te Gündem

Sermaye Piyasası Kurulu SPK, ilginç bir karara imza attı. Aldığı bir karar ile tarihinde ilk kez bir portföy şirketinin yöneticisine 1 ay süreyle tedbir kararı uygulayacak.

Anadolu Grubu Holding, Say Yenilenebilir Enerji ve Makim Makine paylarının piyasasındaki işlemlerle ilgili bir kişi hakkında 1 ay süreyle tedbirler uygulanacak. Seçil Artar 1 ay süreyle Açığa Satış ve Kredili İşlem Yasağı, Brüt Takas ve İnternetten Emir İletilmesinin Kısıtlanması yasaklarına tabi tutulacak.

BIST’ten KAP’a yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Borsa İstanbul A.Ş. Piyasalarında Uygulanacak Gözetim Tedbirleri Yönergesi’nin 5. maddesi çerçevesinde, AG Anadolu Grubu Holding A.Ş. (AGHOL), Say Yenilenebilir Enerji Ekipmanları Sanayi ve Ticaret A.Ş. (SAYAS) ve Makim Makina Teknolojileri Sanayi ve Ticaret A.Ş. (MAKIM) paylarının piyasasında, Yönerge’nin 6. maddesinde belirtilen emir ve işlemleri nedeniyle Seçil Artar isimli yatırımcı hakkında Borsamız Pay Piyasası’ndaki emir ve işlemlerine yönelik olarak 23/08/2023 tarihinden itibaren 1 ay süreyle “Açığa Satış ve Kredili İşlem Yasağı”, “Brüt Takas” ve “İnternetten Emir İletilmesinin Kısıtlanması” tedbirleri uygulanacaktır.

PORTFÖY ŞİRKETİ YÖNETİCİSİ

Yapılan araştırmaya göre, Seçil Artar halen bir aracı kurumun kurduğu ve en çok kazandıran portföy şirketleri arasında yer alan şirkette 2022 yılından bu yana Portföy Yöneticisi olarak çalışıyor.

E-BÜLTEN ÜYELİĞİ
İş dünyasının gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, siyaset, teknoloji ve life style haberler.
E-Mailin ile Ayrıcalıklı Üye Ol, ilk Sen haberdar ol
Adınız, Soyadınız:
E-posta adresiniz:

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk yorum yapan sen ol...

Yorum Yap

Bu Alan Boş Bırakılamaz
Bu Alan Boş Bırakılamaz
Yorum Yapma Şartlarını Kabul Etmediniz
X

E-BÜLTEN ÜYELİĞİ

İş dünyasının gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, siyaset, teknoloji ve life style haberler.
E-Mailin ile Ayrıcalıklı Üye Ol, ilk Sen haberdar ol