Beykoz'daki 'Hizbullah villası'na 23 yıldır alıcı yok: Değeri 7-8 milyon TL

Hizbullah terör örgütü liderlerinden Hüseyin Velioğlu’nun, 23 yıl önce öldürüldüğü Beykoz Kavacık’taki villanın o tarihten beri alıcısı yok. Bölgedeki emlakçılar "O bölgenin durumunu bilen kimse almaz" değerlendirmesini yaptı.

  • | Son Güncelleme:
  • | İş'te Gündem

Hizbullah terör örgütü liderlerinden Hüseyin Velioğlu'na ait Beykoz Kavacık’taki Mühendis Sokak’ta bulunan villa, cinayetler ile adından söz ettiren örgüte yönelik operasyonların simgesi olarak hafızalarda yer aldı.

 Hizbullah'ın askeri ve siyasi kanat sorumlularının olduğu villaya yönelik operasyonu o dönem televizyonlar an be an canlı yayında verdi.

BİNANIN MÜLKİYETİ HAZİNEYE AİT

Halk TV'nin haberine göre 23 yıl önceki operasyonla hafızalara kazınan villa, 10 yıl kadar önce hazineye geçti. İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Anadolu Yakası Milli Emlak Dairesi Başkanlığı, binayı satışı için üç yıl önce harekete geçse de sonuç alamamıştı. Söz konusu bina üç yıl önce 2,1 milyon liraya satışa çıkarılmıştı.

DEĞERİ 7-8 MİLYON LİRA

Beykoz Kavacık’ta gayrimenkul alım satımı yapan Sedat Kuvel, “O bina öylece durdu. Kimse almıyor. Mevcut hali ile kimsenin alması da zor. Alan, ancak arsa olarak değerlendirebilir” dedi. 

Bölgedeki arsa fiyatlarına göre bakıldığında yapı 8-9 milyon liraya yakın bir değerde.

Şimdilerde metruk halde bulunan bina 420 metrekare alan üzerine kurulu binada bodrum ve çatı katların yanı sıra orta iki kattan oluşuyor. Milli Emlak’ın alıcı bulmaya çalıştığı bina, 17 Ocak 2000 yılındaki operasyonla gündeme gelmişti.

E-BÜLTEN ÜYELİĞİ
İş dünyasının gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, siyaset, teknoloji ve life style haberler.
E-Mailin ile Ayrıcalıklı Üye Ol, ilk Sen haberdar ol
Adınız, Soyadınız:
E-posta adresiniz:

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk yorum yapan sen ol...

Yorum Yap

Bu Alan Boş Bırakılamaz
Bu Alan Boş Bırakılamaz
Yorum Yapma Şartlarını Kabul Etmediniz
X

E-BÜLTEN ÜYELİĞİ

İş dünyasının gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, siyaset, teknoloji ve life style haberler.
E-Mailin ile Ayrıcalıklı Üye Ol, ilk Sen haberdar ol