100 milyonluk vurgunda yeni gelişme: Sosyetenin ünlü doktoru Refik Ersin Eroğlu her yerde aranıyor

Sosyal medya fenomenleri Bahar Candan ve Nihal Candan’ın gözaltına alındığı ‘dolandırıcılık’ soruşturması sosyetenin kadın doğum uzmanı olarak bilinen doktora da uzandı. Edinilen bilgilere göre hakkında gözaltı kararı bulunan Dr. Refik Ersin Eroğlu, cep telefonlarını kapattı sırra kadem bastı.

  • | Son Güncelleme:
  • | İş'te Gündem

Düşük fiyata araç satma vaadi ile çok sayıda kişiyi dolandıran şebekeye yönelik soruşturmada dün önemli bir gelişme yaşandı. Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında Bahar Candan, Nihal Candan ile Hacı İsrafil Sağlam gözaltına alınmıştı.

Soruşturma dosyasına ismi giren bir diğer ismin ise Dr. Refik Ersin Eroğlu olduğu ortaya çıktı. ‘Sosyetenin jinekoloğu’ olarak da bilinen Dr. Eroğlu’nun tüm GSM hatlarını kapatarak sırra kadem bastığı ortaya çıktı. 

100 MİLYONLUK VURGUN İDDİASI

100 milyonu bulan vurgun dosyasına adı karışan Dr. Eroğlu, şikayetçilerin ifadelerine göre, dolandırıcılık şebekesi ile ortak hareket etmekle suçlanıyor. Savcılık dosyasına göre Eroğlu, Candan kardeşlerin de katıldığı yemekli toplantılara da bir çok kez katıldı.

‘BENİM OLDUĞUM YERDE YANLIŞ İŞ OLMAZ’

Araç alma hayali kuran kişilere “Benim olduğum yerde kimse yanlış iş yapmaz” diyen Eroğlu, milyonlarca lira kaptıran kişileri açılışını yaptığı kliniğe de davet etmişti. 

İLK OLARAK DOKTORLA TEMASA GEÇTİ

Soruşturma dosyasına göre, Kars’ta yaşayan çok sayıda kişinin şebeke para kaptırmasına sebep olan Hacı İsrafil Sağlam’ın ilk temasa geçtiği kişi Dr. Eroğlu’ydu.

CANDAN KARDEŞLERE TEŞHİS YAPTIRILDI

Öte yandan edinilen bilgilere göre Bahar Candan ve Nihal Candan’a emniyete teşhis işlemleri de yaptırıldı. Konuya yakın bir kaynak, soruşturmanın derinleşmesini beklediklerini kaydederek "Çok daha dikkat çeken isimler ortaya çıkabilir" yorumunda bulundu.

Dr. Eroğlu'nun geçen nisan ayında açtığı kliniğe sosyeteden çok sayıda isim katılmıştı.

HalkTV

E-BÜLTEN ÜYELİĞİ
İş dünyasının gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, siyaset, teknoloji ve life style haberler.
E-Mailin ile Ayrıcalıklı Üye Ol, ilk Sen haberdar ol
Adınız, Soyadınız:
E-posta adresiniz:

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk yorum yapan sen ol...

Yorum Yap

Bu Alan Boş Bırakılamaz
Bu Alan Boş Bırakılamaz
Yorum Yapma Şartlarını Kabul Etmediniz
X

E-BÜLTEN ÜYELİĞİ

İş dünyasının gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, siyaset, teknoloji ve life style haberler.
E-Mailin ile Ayrıcalıklı Üye Ol, ilk Sen haberdar ol