Ünlü spekülatör Mecnur Çolak'ın oğlu hangi şirkette yönetici çıktı?

Sermaye Piyasası Kurulu SPK'nın ortağına manipülasyon iddiası ile idari para cezası verdiği İttifak Holding bedelli sermaye artırımı yapıyor.

  • | Son Güncelleme:
  • | İş'te Gündem

Sermaye Piyasası Kurulu tarafından ortağına  manipülasyon iddiası ile idari para cezası verdiği İttifak Holding, ortaklarından para toplayacak. Şirket yüzde 100 bedelli sermaye artışı için A1 Capital Yatırım Menkul Değerler şirketi ile aracılık sözleşmesi imzaladı.

Konu ile ilgili İttifak Holding’den KAP’a şu açıklama yapıldı:

“Şirketimizin 384.000.000.-TL olan çıkarılmış sermayesinin 1.200.000.000.-TL kayıtlı sermaye tavanı içerisinde, tamamı nakden karşılanmak sureti ile %100 oranında 384.000.000.-TL artırılarak 768.000.000.-TL ye çıkartılmasına ilişkin olarak, 11.09.2023 tarihinde A1 Capital Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ile aracılık sözleşmesi imzalanmıştır. ”

SPK CEZA VERDİ

SPK geçtiğimiz hafta şirketin Adnan Çolak’tan sonra 2.ortağı olan Noya Çelik Sanayi ve Ticaret AŞ’ye “VI-104.1 sayılı Piyasa Bozucu Eylemler Tebliği’nin 5 inci maddesinin birinci fıkrasının (a), (b), (ç) ve (f) bentleri” yani manipülasyon suçundan idari para cezası vermişti. SPK ayrıca aynı hissede işlem yapan 10 kişiye daha ceza vermişti.

NOYA ÇELİK’İN SAHİBİ BÜYÜK ORTAK

İttifak Holding’de en dikkat çeken olay ise SPK’dan manipülasyon cezası alan şirket hissedarı Noya Çelik’in sahibinin büyük ortak Adnan Çolak olması. Geçtiğimiz yıl vefat eden ünlü spekülatör Mecnur Çolak’ın oğlu olan Adnan Çolak  aynı zamanda Noya Çelik’in hissedarı ve yöneticisi.

Kaynak: Paramedya

E-BÜLTEN ÜYELİĞİ
İş dünyasının gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, siyaset, teknoloji ve life style haberler.
E-Mailin ile Ayrıcalıklı Üye Ol, ilk Sen haberdar ol
Adınız, Soyadınız:
E-posta adresiniz:

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk yorum yapan sen ol...

Yorum Yap

Bu Alan Boş Bırakılamaz
Bu Alan Boş Bırakılamaz
Yorum Yapma Şartlarını Kabul Etmediniz
X

E-BÜLTEN ÜYELİĞİ

İş dünyasının gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, siyaset, teknoloji ve life style haberler.
E-Mailin ile Ayrıcalıklı Üye Ol, ilk Sen haberdar ol