Ünlü iş insanı Birol Akdemir'e hapis cezası: Nafakayı ödemeyince

Rekor tazminatlı boşanma davasında nafaka ödemeyen iş adamına 3 ay zorlama hapsi verildi.

  • | Son Güncelleme:
  • | İş'te Gündem

Eşinin bir milyar TL rekor tazminat istemiyle zina nedeniyle açtığı boşanma davasında mahkemenin verdiği nafakayı ödemeyen Türkiye’nin önde gelen müteahhitlik firmalarından Ünal Akpınar İnşaat’ın patronu Birol Akpınar hakkında mahkeme 3 aylık zorlama hapsi kararı verdi.

Birol Akpınar’ın şirket hisselerine de haciz konuldu.

GAYRİMEŞRU İLİŞKİNİN GÖRÜNTÜLERİ DAVA DOSYASINA GİRMİŞTİ

Medyaradar'ın haberine göre evli ve iki çocuk babası olan Ünal Akpınar İnşaat’ın sahibi Birol Akpınar’ın şirketinde çalıştırdığı S.B. isimli kadınla ile gizlice sürdürdüğü gayrimeşru ilişkisi ortaya çıkınca 24 yıllık eşi Melek Akpınar mahkemeye başvurarak boşanma davası açmıştı. Melek Akpınar, bir milyar TL tazminat istemişti. 

Birol Akpınar’ın şirketinde çalıştırdığı S.B.

Melek Akpınar’ın 2 yıl önce Beykoz Aile Mahkemesinde açtığı delil tespiti davasında Birol Akpınar ve S.B.’nin pek çok farklı beş yıldızlı otellerde aynı odada konakladıkları emniyetten gönderilen otel kayıtları ve otel kamera görüntüleri dava dosyasına girmişti.

ŞİRKET HİSSELERİNE HACİZ

Melek Akpınar mahkemenin belirlediği nafakayı bir yıldır ödemediği gerekçesiyle Birol Akpınar hakkında icra takibi başlattı.

İcra müdürlüğü Akpınar’ın iki yüz milyon doları geçen inşaat şirketinde bulunan hisseleri ile şirkete ait özel hastanesinin hisselerine haciz koydu.

HACİZ VE NAFAKA TUTARI KESİNLEŞMEDİ

Melek Akpınar nafaka ödemeyen eşini Beykoz İcra Ceza Mahkemesine şikayet etti. Tarafları avukatların temsil ettiği yargılamanın dün görülen celsesinde Melek Akpınar’ın avukatı Birol Akpınar’ın cezalandırılmasını istedi. İşadamının avukatı ise icra dosyasındaki takibin kesinleşmesi, nafaka miktarı hakkında görülen davaların henüz kesinleşmediğini belirterek, bu nedenlerle bekletici mesele yapılmasını talep etti.

Melek Akpınar

3 AY TAZYİK HAPSİ

Mahkeme yargılamaya son vererek, sanık Birol Akpınar’ın nafaka borcunu ödememek suçundan 3 aya kadar tazyik hapsine çarptırdı.

Mahkeme hapsin tatbikine başlandıktan sonra nafaka kararının gereği yerine getirildiğinde ise Birol Akpınar’ın tahliyesine karar verdi.

Üst mahkemeye bir haftalık itiraz süresi bulunan Birol Akpınar hakkında verilen hüküm kesinleşirse zorlama hapsi infaz edilecek.

E-BÜLTEN ÜYELİĞİ
İş dünyasının gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, siyaset, teknoloji ve life style haberler.
E-Mailin ile Ayrıcalıklı Üye Ol, ilk Sen haberdar ol
Adınız, Soyadınız:
E-posta adresiniz:

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk yorum yapan sen ol...

Yorum Yap

Bu Alan Boş Bırakılamaz
Bu Alan Boş Bırakılamaz
Yorum Yapma Şartlarını Kabul Etmediniz
X

E-BÜLTEN ÜYELİĞİ

İş dünyasının gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, siyaset, teknoloji ve life style haberler.
E-Mailin ile Ayrıcalıklı Üye Ol, ilk Sen haberdar ol