Müthiş başarı: Kayserispor Başkan yardımcısı Yücel Şahin'in kamudan kazandığı 58. ihale

Yücel Şahin’nin şirketi Şahika Turizm, kamudan toplam 58 ihale kazandı.

  • | Son Güncelleme:
  • | İş'te Gündem

AK Parti’li Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Çanakkale Gezisi için ihaleye çıktı. İhaleyi, Kayserispor eski Başkanı ve şu anki Başkan Yardımcısı Yücel Şahin’nin Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Şahika Turizm aldı. Pazarlık usulü ile yapılan ihalede detaylar görünmezken, ihalenin bedeli 1 milyon 440 bin TL oldu.

HalkTV'den Ali Macit'in haberine göre Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, “kamuda tasarruf” çağırısı yaptı. Çağırı, AK Parti’li Kayseri Büyükşehir Belediyesini teğet geçti.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Çanakkale gezi için ihaleye çıktı. İhaleyi, Kayserispor’da 2014-2015 yılları arası başkanlık yapmış ve şu an Başkan Yardımcısı görevini yürüten Yücel Şahin’nin Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Şahika Turizm aldı.

22 Ağustos’ta sözleşmesi imzalanan ihalenin işe başlama tarihi 24 Ağustos, iş bitiş tarihi 27 Ağustos. Sözleşme, pazarlık usulü olduğundan, detaylar görünmüyor.

Kamudan kazandığı 58. ihale

Yücel Şahin’nin şirketi Şahika Turizm, kamudan toplam 58 ihale kazandı. Geçen sene yapılan Çanakkale Gezisi ihalesi de yine pazarlık usulüyle yapıldı. İhaleyi, yine Şahin’nin şirketi kazandı. 2022 yılındaki ihale 723 bin TL’lik bedele mâl olmuştu. Öte yandan yine aynı şirket, yine Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin araç kiralama ihalesini kazandı. Yaklaşık maliyeti 46 milyon 796 bin TL olan ihalenin bedeli, 48 milyon 340 bin TL.

Hükümet istifa seslerine jet hızlıyla cevap gelmişti

6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Süper Lig maçları ertelenmişti. Yaşanan deprem AKP Hükümetini ve devlet kurumlarının ihmallerini göz önüne sermişti. Bunun üzerine taraftalar, stadyumlarda “hükümet istifa” sloganları attı. Bu protestoya jet hızıyla ilk cevap Kayserispor’dan gelmişti. Kayserispor, yaptığı açıklamada, “Tribünlerde yapılmaya çalışılan kirli siyaset ve zilletin farkında olduğumuzu ve bunu kınadığımızı kamuoyunun bilgisine sunarız” ifadelerini kullandı.

E-BÜLTEN ÜYELİĞİ
İş dünyasının gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, siyaset, teknoloji ve life style haberler.
E-Mailin ile Ayrıcalıklı Üye Ol, ilk Sen haberdar ol
Adınız, Soyadınız:
E-posta adresiniz:

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk yorum yapan sen ol...

Yorum Yap

Bu Alan Boş Bırakılamaz
Bu Alan Boş Bırakılamaz
Yorum Yapma Şartlarını Kabul Etmediniz
X

E-BÜLTEN ÜYELİĞİ

İş dünyasının gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, siyaset, teknoloji ve life style haberler.
E-Mailin ile Ayrıcalıklı Üye Ol, ilk Sen haberdar ol