LC Waikiki Cadde'ye geliyor! İşte yeni binası

LC Waiki’nin İstanbul’daki birçok AVM ve caddede mağazası bulunuyor. Ancak İstanbul’un ünlü alışveriş caddesi Bağdat Caddesi’nde yoktu.

  • | Son Güncelleme:
  • | İş'te Gündem
Player yükleniyor...

1988 yılında Fransız asıllı üç ortak tarafından kurulan LC Waikiki, 1997 yılında bir Türk markası haline geldi. "İyi giyinmek herkesin hakkı" inancından hareketle modayı ulaşılabilir fiyatlara sunmayı hedefleyen LC Waikiki, 2004 yılından bu yana Türkiye’de tüm giyim kategorilerinde pazar lideri durumunda.

2009'da başlattığı global yolculukla birlikte 2014 yılından itibaren Avrupa’nın önde gelen moda perakendecileri arasına giren LC Waikiki, bugün faaliyet gösterdiği 54 ülkenin 22’sinde pazar lideri olarak Türkiye’nin tekstil perakendeciliği alanındaki gücünü yurtdışında temsil ediyor.

Para dergisinin haberine göre 2016’dan itibaren bazı kategorilerde ayrı alt markalara ve mağaza formatlarına odaklanan LC Waikiki, ev tekstilinde LCW Home, iç giyimde ise LCW Dream mağazalarıyla büyüme trendini sürdürüyor. 2020 yılında ise ayakkabı kategorisinde girdiği LCW Steps alt markasıyla kategoride büyümeye başlayan LC Waikiki, ayrıca XSIDE markasını ayrı bir mağaza formatıyla müşterilerle buluşturdu.

#reklam#

2021 yılında 36 milyar TL ciroya ulaşan LC Waikiki’nin resmi olmayan rakamlarına göre 2022 yılı cirosu 70 milyar TL’ye yaklaştı. LÇ Waikiki, önümüzdeki yıllarda Avrupa’nın ilk üç moda perakende markası olmak gibi bir hedefi bulunuyor. Bu hedefler doğrultusunda da hem yurtiçinde hem yurtdışında yeni mağazalar açmaya devam ediyor.

LC Waiki’nin İstanbul’daki birçok AVM ve caddede mağazası bulunuyor. Ancak İstanbul’un ünlü alışveriş caddesi Bağdat Caddesi’nde yoktu. Yoktu, diyoruz çünkü yakın bir zamanda hem de çok büyük bir mağaza ile Cadde’ye geliyor. Cadde’nin Suadiye tarafında Boyner’in uzun dönem kullandığı bir bina vardı. Boyner’in boşalttığı bu binaya LC Waikiki geliyor. Binaya tabela asılmış ama açılış yaz gelmeden yapılacakmış.

Kaynak: Para dergisi

E-BÜLTEN ÜYELİĞİ
İş dünyasının gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, siyaset, teknoloji ve life style haberler.
E-Mailin ile Ayrıcalıklı Üye Ol, ilk Sen haberdar ol
Adınız, Soyadınız:
E-posta adresiniz:

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk yorum yapan sen ol...

Yorum Yap

Bu Alan Boş Bırakılamaz
Bu Alan Boş Bırakılamaz
Yorum Yapma Şartlarını Kabul Etmediniz
X

E-BÜLTEN ÜYELİĞİ

İş dünyasının gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, siyaset, teknoloji ve life style haberler.
E-Mailin ile Ayrıcalıklı Üye Ol, ilk Sen haberdar ol