Göktaşından üretilen lüks çanta rekor fiyata satılık!

Bir Fransız moda markası, 55 bin yıl önce Fransa'nın güneyine düşen bir göktaşından ürettiği el çantasıyla sosyal medyanın gündemine oturdu.

  • | Son Güncelleme:
  • | İş'te Gündem

Şirket, çantanın "arkeoloji ve tasarımı ustaca birleştirdiğini" iddia ederken, lüks aksesuar 40 bin euroluk (830 bin lira) fiyat etiketi karışık tepkiler aldı.

Dünya'ya düşen göktaşından lüks çanta üretildi; 830 bin TL fiyatı ile gündemde!

Bir Fransız tasarımcı gerçek bir göktaşından yapılmış lüks bir el çantasını piyasaya sürdü. “Mini Meteorite Swipe Bag” adlı çanta Fransız moda markası tarafından üretildi ve 40 bin eurodan (830 bin lira) satışa çıkarıldı. 

Kayışın üst kısmından alt kısmına kadar 23 cm ölçülerindeki tasarımın “arkeoloji, tasarım ve klasik ile ilkel sanatı ustaca birleştirdiğini” iddia edildi. Marka, insanların içinde ne taşıdıklarını görmelerini sağlayan, tamamen şeffaf camdan yapılmış bir el çantasını da daha önce 2 bin 200 euro (45 bin lira) karşılığında piyasaya sürmüştü.

Markanın elinde kaç adet meteorit çanta olduğu belli değil, ancak marka ürünün “ısmarlama olması” nedeniyle iade edilemeyeceği konusunda uyardı. Şirket, satılan her göktaşı çantanın birbirlerinden “'biraz farklılık göstereceğini” ancak orijinallik sertifikasıyla birlikte geleceğini belirtti. 

Dünya'ya düşen göktaşından lüks çanta üretildi; 830 bin TL fiyatı ile gündemde!

Markanın internet sitesinde yapılan açıklamada, "Her parça özel olarak el işçiliğe üretildi. Bu nedenle şekli resimdekinden biraz farklı olabilir. Meteorit her sipariş için ayrı ayrı tedarik edilecek ve meteoritin Dünya'ya düştüğü yere bağlı olarak çeşitli yerlerden gelebilecektir.” ifadeleri kullanıldı.

Diğer taraftan, markanın yeni çantası sosyal medyada paylaşıldığında karışık bir tepkiyle karşılandı. Bir Instagram kullanıcısı çantayı 'ikonik' olarak nitelendirirken, bir diğeri 'Çakmaktaşlar için alışveriş çantası' olarak adlandırdı. Kullanıcıların çoğu çantanın fiyatını fazla bulurken birisi de "Annemin eski terliklerinin içi gibi görünen bir çanta için 40 bin euro mu istiyorsunuz?" yazdı. Ancak, Coperni'nin göktaşını nasıl elde ettiği ya da Fransa'da keşfedilmesinden bu yana geçen 55 yıl içinde nerede olduğu bilinmiyor. Coperni'nin taşı bir müzeden ya da özel bir koleksiyoncudan satın almış olması mümkün olabilir.

E-BÜLTEN ÜYELİĞİ
İş dünyasının gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, siyaset, teknoloji ve life style haberler.
E-Mailin ile Ayrıcalıklı Üye Ol, ilk Sen haberdar ol
Adınız, Soyadınız:
E-posta adresiniz:

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk yorum yapan sen ol...

Yorum Yap

Bu Alan Boş Bırakılamaz
Bu Alan Boş Bırakılamaz
Yorum Yapma Şartlarını Kabul Etmediniz
X

E-BÜLTEN ÜYELİĞİ

İş dünyasının gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, siyaset, teknoloji ve life style haberler.
E-Mailin ile Ayrıcalıklı Üye Ol, ilk Sen haberdar ol