Etiler'de estetik ölümü: Güzellik uğruna canından oldu

Vücudundaki fazla yağları aldırmak ve göğsünü dikleştirmek için İsviçre’den İstanbul’a gelerek ameliyat masasına yatan Mendoza Pinsay, operasyon sonrasında hayatını kaybetti

  • | Son Güncelleme:
  • | İş'te Gündem

İsviçre'de yaşayan 53 yaşındaki Mendoza Pinsay, göğüs dikleştirme ve vücudundaki fazla yağları aldırma operasyonu için İstanbul'da yattığı ameliyat masasından kalkamadı.

Sabah'tan Dilek Yaman demir'in haberine göre Pinsay, vücudunun daha da güzelleşmesi için bir tanıdığı vasıtasıyla İstanbul Etiler'deki özel bir hastaneyle iletişime geçti. İsviçreli kadın, ameliyat için gereken ücret konusunda anlaştıktan sonra, plastik cerrah Tolga Y. tarafından ameliyat edilmeyi kabul ederek geçtiğimiz yıl 18 Kasım'da İsviçre'den iki arkadaşıyla birlikte Türkiye'ye geldi.

Pinsay, gerekli tetkikler sonrası saat 15.00 sıralarında ameliyata alınırken, kadının arkadaşları ise yapılacak ameliyattan habersizce otelde bekliyordu. Mendoza, böyle bir operasyon geçireceğini arkadaşlarından gizlemişti.

İddiaya göre, vücudundaki fazla yağları alınan ve göğüsleri dikleştirilen kadın, anestezi etkisinin geçmesi için odaya çıkarıldı. Fakat kadında tansiyon düşüklüğü ve kalbinde ritim bozukluğu meydana geldi.

Doktorların yoğun bakıma aldığı kadın, birkaç saat sonra durumu kötüleşince Büyükçekmece'deki başka özel bir hastaneye sevk edildi. Mendoza Pinsay, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

CANINDAN OLDU

Hastane yetkilileri, kadının öldüğünü arkadaşlarına bildirdiğinde ise iki kadın büyük bir şok yaşadı. Mendoza'nın İsviçre'deki akrabalarına durumu haber veren Maria Bentiez'in karakolda da ifadesi alındı.

Arkadaşının böyle bir ameliyat olacağını kendisinden sakladığını belirterek, bu sebeple Mendoza'nın yanında olmadıklarını beyan etti. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı kadının ölümüyle ilgili soruşturma başlattı.

E-BÜLTEN ÜYELİĞİ
İş dünyasının gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, siyaset, teknoloji ve life style haberler.
E-Mailin ile Ayrıcalıklı Üye Ol, ilk Sen haberdar ol
Adınız, Soyadınız:
E-posta adresiniz:

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk yorum yapan sen ol...

Yorum Yap

Bu Alan Boş Bırakılamaz
Bu Alan Boş Bırakılamaz
Yorum Yapma Şartlarını Kabul Etmediniz
X

E-BÜLTEN ÜYELİĞİ

İş dünyasının gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, siyaset, teknoloji ve life style haberler.
E-Mailin ile Ayrıcalıklı Üye Ol, ilk Sen haberdar ol