Cumhurbaşkanı Erdoğan: Mehmet Şimşek'e karışmıyorum, o kendi karar veriyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'e karışmadığını ifade etti. 

  • | Son Güncelleme:
  • | İş'te Gündem

Erdoğan başkanlığında yapılan MKYK toplantısında yerel seçim startı resmi olarak verildi. Erdoğan, “Hiçbirimiz, ben dahil buradaki hiç kimsenin kişisel menfaatleri ön planda olmayacaktır. Bizim partimizde böyle bir şey olmaması gerekiyor. Bizim davamız kişisel menfaatlerden ve her şeyden daha üstündür. Seçim startını veriyoruz” dedi. 

Hürriyet'ten Ebru Karatosun'un haberine göre toplantıda bir MKYK üyesi, narenciyede son 30 yılın en çok hasadının olduğunu, ancak maliyetlerin çok yükseldiğini ve destek verilmesi gerektiğini ifade etti.

Bunun üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Mehmet Bey nerede? Ben Mehmet Bey’e karışmıyorum, o kendisi karar veriyor” diyerek sözü Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’e bıraktı.

Mehmet Şimşek de narenciye konusunda üreticiye uzun yıllardır destek verildiğini ifade ederek, “Yine elimizden geleni yapacağız ama bununla ilgili bir düzenleme yapılmalı” dediği öğrenildi.

Yüksek faize karşı olduğu bilinen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, göreve geldiğinden beri faiz artışını destekleyen Hazine Bakanı Şimşek'e karışıp karışmadığı tartışma konusu oluyordu.

Son olarak politika faizi yüzde 40'a yükseltildiğinde Erdoğan'ın Şimşek'i uyardığı iddia edilmişti. Cumhurbaşkanlığı ise bu iddiayı yalanlamıştı. 

Ayrıca, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Gazze için yeni bir diplomatik atağı başlatması konusunda adımlar atacağı belirtildi.

Bu konuda, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın cumartesi günü katılacağı İslam İşbirliği Teşkilatı toplantısından çıkan sonuca göre yeni bir yol haritasının çizileceği aktarıldı.

Ayrıca, İsrail’in savaş suçlusu ilan edilmesi için Uluslararası Ceza Mahkemesi’nde dava açılmasına yönelik çalışma yapıldığı kaydedildi.

E-BÜLTEN ÜYELİĞİ
İş dünyasının gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, siyaset, teknoloji ve life style haberler.
E-Mailin ile Ayrıcalıklı Üye Ol, ilk Sen haberdar ol
Adınız, Soyadınız:
E-posta adresiniz:

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk yorum yapan sen ol...

Yorum Yap

Bu Alan Boş Bırakılamaz
Bu Alan Boş Bırakılamaz
Yorum Yapma Şartlarını Kabul Etmediniz
X

E-BÜLTEN ÜYELİĞİ

İş dünyasının gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, siyaset, teknoloji ve life style haberler.
E-Mailin ile Ayrıcalıklı Üye Ol, ilk Sen haberdar ol