Kılıçdaroğlu 13 yıl sonra koltuğa veda etti, Özgür Özel dönemi resmen başladı

CHP’nin seçim sonrasında başlayan tartışmalı süreç devir teslim töreni ile sona erdi. Partinin 7. Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Genel Merkez’den alkışlarla uğurlanırken CHP Genel Başkanı Özgür Özel 12. kattaki makamına oturdu.

  • | Son Güncelleme:
  • | İş'te Gündem

CHP'nin seçim sonrasında başlayan tartışmalı süreç, devir teslim töreni ile sona erdi.

Partinin 7. Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Genel Merkez'den alkışlarla uğurlanırken CHP Genel Başkanı Özgür Özel 12. kattaki makamına oturdu.

CHP'de devir teslim süreci tamamlandı. Kılıçdaroğlu, Genel Merkez'in önünde kalabalık bir grup tarafından karşılandı.

12 kattaki makam odasında iki lider 45 dakika baş başa görüştü. Sonradan heyetlerin de katıldığı görüşme ise 15 dakika sürdü. Özel devir teslim sonrası Kılıçdaroğlu'nu aracına kadar uğurladı.

KILIÇDAROĞLU: YANINDA OLMAK GÖREVİMİZ

Kılıçdaroğlu yaptığı açıklamada, “Yeni genel başkanımızı hepimiz saygıyla selamlıyoruz. O’na yürekten başarılar diliyoruz. Başarılı olması için de hepimiz elimizden gelen çabayı göstereceğiz. Hayırlı uğurlu olsun. Genel Başkanımızın bundan sonra vereceği mücadelede hep yanında olmak da her bir Cumhuriyet Halk Parti’li olarak hepimizin ortak görevi. Bu ortak görevimizi güzel bir şekilde yerine getirmeye de özen göstereceğiz” dedi.

ÖZEL: HAKKINIZI HELAL EDİN

CHP’nin yeni Genel Başkanı Özgür Özel ise şu ifadeleri kullandı;

*Sayın genel başkanımızın bu odada olan herkese emeği var, en çok da bana emeği var. Kendisi partimizi çok zor dönemlerde, Türkiye siyasi hayatının en çalkantılı, en zor dönemlerinde çok büyük bir mücadele verdi.

*Dünya siyaset tarihine geçen Adalet Yürüyüşü bugün belki daha süreç tamamlanmadığı için öykülendirilmesinde bir eksiklik var ama bütün dünya siyaset tarihi Adalet Yürüyüşü’nü ve Kemal Kılıçdaroğlu’nu bundan sonraki yüzyıllarda da anacak.

*Sayın genel başkanımız bu parti için canını ortaya koydu. Biraz önce bana bir genel başkanın bilmesi gereken ve öğrenmesi gereken öğütleri bir saate yakın bir sürede aktardı.

*Bu Cumhuriyet Halk Partisi’nin geleneğinde olan ve Atatürk’ten bugüne miras bir geleneği sürdürerek aktardığı bilgileri ve o bilgiler için yapmam gerekenleri aklımın en nadide köşesinde tutarak yerine getirmeye çalışacağım.

*Bundan sonraki süreçte takıldığımız, zorlandığımız her yerde kendisinin bilgisine, birikimine, deneyimine başvuracağız. Hakkınızı helal edin.

KILIÇDAROĞLU GENEL MERKEZDEN AYRILDI

Konuşmaların ardından iki isim el sıkışırken odada bulunanlar alkışladı. Görevi devralan Özel, Kılıçdaroğlu’nu parti genel merkezinden uğurlayarak aracına binene kadar eşlik etti.

İLK PM HAFTA SONU

Özel'in genel başkanlığı almasıyla CHP'de yeni bir dönem de başlıyor. Parti Meclisi (PM) ile ilk toplantısını 11 Kasım Cumartesi günü yapacak olan Özel, üyelerin görüşlerine başvurarak ‘A takımı’ denilen Merkez Yönetim Kurulu’nu (MYK) oluşturacak. Ardından salı günü ilk kez genel başkan olarak grup toplantısında partililere hitap edecek.

İLK ZİYARET DEPREM BÖLGESİNE

Özel’in, genel başkan olarak ilk ziyaretini yarın deprem bölgesi Hatay'a yapması bekleniyor. Özel, Hatay'ın ardından “ikinci memleketim” dediği Osmaniye'yi ziyaret edecek.

E-BÜLTEN ÜYELİĞİ
İş dünyasının gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, siyaset, teknoloji ve life style haberler.
E-Mailin ile Ayrıcalıklı Üye Ol, ilk Sen haberdar ol
Adınız, Soyadınız:
E-posta adresiniz:

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk yorum yapan sen ol...

Yorum Yap

Bu Alan Boş Bırakılamaz
Bu Alan Boş Bırakılamaz
Yorum Yapma Şartlarını Kabul Etmediniz
X

E-BÜLTEN ÜYELİĞİ

İş dünyasının gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, siyaset, teknoloji ve life style haberler.
E-Mailin ile Ayrıcalıklı Üye Ol, ilk Sen haberdar ol