Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hemşehrilerine Denizbank şoku: Mezarlığa haciz

Son yılların en büyük dolandırıcılık olaylarından biri olarak gösterilen “fon” vurgunuyla gündeme gelen DenizBank, Rize’deki bir mezarlığa haciz koydu.

  • | Son Güncelleme:
  • | işte gündem

2017 yılında DenizBank’tan 200 bin TL kredi çeken bir şirket, ödemelerinde gecikme yaşayınca icralık oldu.
Banka 2021 yılında alacakları için haciz yoluna başvurdu.

Odatv'den Can Özçelik'in haberine göre kredi çeken şirkete kefil olan kişilere ait taşınmazlara da haciz kararı aldıran banka, Rize Ardeşen’de bulunan mezarlığa da haciz kararı aldırdı.

Rize’de 200 yıldır mezarlık olarak kullanılan ve icralık olan yer için bilirkişi incelemesi de yapıldı.
Bilirkişi raporunda “Satış konusu taşınmazın çay bitkisinin bulunduğu bahçe vasfında olduğu ve içerisinde de mezarlık bulunduğu” anlatıldı.
Raporda, mezarlık bulunan bahçenin Karadeniz Sahil Yoluna kuş uçuşu yaklaşık 5 kilometre mesafede olduğu aktarıldı.

“MEZARLIKLAR İCRAYA VERİLEMEZ” İTİRAZI

İcralık kişi dosyaya itiraz etti. İtiraz dilekçesinde icraya konu arazinin mezarlık niteliğinde olduğunu ve icradan satışının mümkün olmadığını ifade etti.

Mezarlıkların mülkiyetine ilişkin mevzuatın hatırlatıldığı dilekçede, şöyle denildi: “Mezarlıklar ve şehitlikler ile mezarlar bozulamaz, tahrip edilemez ve kirletilemez. Bu yerler imar mevzuatı ile veya başka herhangi bir şekilde park, bahçe, meydan, otopark, çocuk parkı, yeşil alan gibi sahalar olarak ayrılamaz ve asli gayesi dışında hiçbir amaç için kullanılamaz. Mezarlık vasfı taşımayan mevcut mezarlıklar da mezarlık dışında başka hiç bir amaç için kullanılamaz.”

DENİZBANK MÜDÜRLERİ ŞÜPHELİ

Fatih Terim, Arda Turan, Selçuk İnan, Muslera ve Emre Belözoğlu’nun da aralarında olduğu onlarca kişi  DenizBank şube müdürü Seçil Erzan’ın kendilerini dolandırdığını iddia ederek şikayetçi olmuştu.

“Özel fon” ve “yüksek faiz” diyerek 80 milyon dolar para topladığı öne sürülen DenizBank Şube Müdürü Seçil Erzan, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında tutuklanmıştı. Soruşturma kapsamında DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş ve Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Aydoğdu, şüpheli olarak ifadeye çağrılmıştı. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: “ÇOCUKLARIN PARASI ÖDENSİN”

Dolandırıldığını iddia eden Arda Turan ve Emre Belözoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a giderek yardım istemişti.
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan da “Bu çocukların parası ödensin” talimatı vererek konu ile ilgili İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu görevlendirmişti.

E-BÜLTEN ÜYELİĞİ
İş dünyasının gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, siyaset, teknoloji ve life style haberler.
E-Mailin ile Ayrıcalıklı Üye Ol, ilk Sen haberdar ol
Adınız, Soyadınız:
E-posta adresiniz:

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk yorum yapan sen ol...

Yorum Yap

Bu Alan Boş Bırakılamaz
Bu Alan Boş Bırakılamaz
Yorum Yapma Şartlarını Kabul Etmediniz
X

E-BÜLTEN ÜYELİĞİ

İş dünyasının gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, siyaset, teknoloji ve life style haberler.
E-Mailin ile Ayrıcalıklı Üye Ol, ilk Sen haberdar ol