Bülent Uygun, kelepir arsa vaadiyle hem dolandırıldı, hem suçlandı

Kelepir arsa peşindeyken dolandırılan Bülent Uygun'a şok suçlama: "Mafyayla evlerimi aldı"

  • | Son Güncelleme:
  • | İş'te Gündem

"Milli Emlak Genel Müdürü'nün akrabasıyım" diyerek teknik direktör Bülent Uygun ile arkadaşlarını "kelepir arsa" vaadiyle dolandırıp milyonlarca liralık vurguna imza atarak sırra kadem basan Ulaş Birihan'ın yargılandığı davada eşi Derya Birihan ifade verdi. Bülent Uygun'a evlerini devrettiğini ancak Uygun'un kapısına mafyatik isimler göndererek bir evini daha istediğini öne süren Birihan, "Baş edemeyeceğimi ve canımızdan olacağımızı düşündüm. Daireyi vermeseydim büyük ihtimalle bana zarar verecekti" dedi.

Sabah'tan Arzu Kaya'nın ortaya çıkardığı büyük dolandırıcılık hikayesinde, televizyon kanallarında kendisini DNA uzmanı olarak tanıtıp yayınlara katılan Ulaş Birihan, "Milli Emlak Genel Müdürü'nün akrabasıyım" diyerek kelepir arsa vaadiyle Bülent Uygun ve arkadaşlarını yaklaşık 2,5 milyon lira dolandırıp sırra kadem basmış, hakkında 26 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldığı belirlenmişti.

"BÜLENT UYGUN DAİRELERİMİ İSTEDİ, DEVRETTİM"

İstanbul Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davaya hakkında yakalama kararı bulunan Ulaş Birihan katılmazken, kritik bir tanık olan eşi Derya Birihan ifade verdi.

Bir gün eşinin panik halinde eve geldiğini ve kendisini Ataşehir'de bir kafeye götürdüğünü söyleyen, "İsminin Bülent Uygun olduğunu öğrendiğim bir kişi ve yanında arkadaşı vardı. Uygun, eşimle ortak bir iş yaptığını ve zarar ettiklerini söyledi. 'Senin adına iki daire var, onları verirsen borcunuz kapanır' dedi. Ben de tapuları Bülent Uygun'a devrettim" dedi.

"KAPIMA MAFYA GELDİ"

Aradan birkaç ay geçtikten sonra mafyatik bir ismin kendisine geldiğini anlatan Birihan, "Borcunuz kaldı. 'Senin Avcılar'da bir dairen daha varmış, onu da vereceksin' dedi. Eve gelip gidiyorlardı, çocuklarımla tehdit ediyorlardı.

'Daha ne borcu' dedim, daireyi vermeyeceğimi söyledim. Aradan birkaç ay geçti. Baş edemeyeceğimi ve canımızdan olacağımızı düşününce Avcılar'daki daireyi de verdim" dedi.

"DAİREYİ VERMESEM BANA ZARAR VERECEKTİ"

Eşinin Bülent Uygun'u dolandırdığını bilmediğini de ileri süren Birihan, "Bülent Uygun bana eşimle ortak iş yaptıklarını, zarar ettiklerini söyledi. Eşimin kendisini dolandırdığını söylemedi. Söyleseydi ben o daireleri vermezdim.

'Şikayetçi ol, hakkını ara, cezasını çeksin' derdim. O gün kendisiyle aynı masada otururken yan masada başka bir kişi vardı, o da sürekli beni izliyordu. Daireyi vermeseydim büyük ihtimalle bana zarar verecekti" diye konuştu.

E-BÜLTEN ÜYELİĞİ
İş dünyasının gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, siyaset, teknoloji ve life style haberler.
E-Mailin ile Ayrıcalıklı Üye Ol, ilk Sen haberdar ol
Adınız, Soyadınız:
E-posta adresiniz:

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk yorum yapan sen ol...

Yorum Yap

Bu Alan Boş Bırakılamaz
Bu Alan Boş Bırakılamaz
Yorum Yapma Şartlarını Kabul Etmediniz
X

E-BÜLTEN ÜYELİĞİ

İş dünyasının gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, siyaset, teknoloji ve life style haberler.
E-Mailin ile Ayrıcalıklı Üye Ol, ilk Sen haberdar ol