Bakan Soylu'dan Şahan Gökbahar'a: Şahan namuslu bir adamsa kaçak yaptığı yeri yıksın

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, tv100 yayınında “15 Temmuz onların fiili darbe girişimiydi. 14 Mayıs da siyasi darbe girişimleridir. Bu kadar açık ve nettir” sözleri için kendisine tepki gösteren komedyen Şahan Gökbakar'a yönelik, "Namuslu bir adamsa kaçak yaptığı yeri ortadan kaldırsın" dedi.

  • | Son Güncelleme:
  • | İş'te Gündem

Tv100'de katıldığı programda gündeme dair soruları yanıtlayan Soylu, “Gerçekten biz de demokratik bir seçim diye oy falan verecektik. Meğer batının darbe planıymış. Allah yardımcımız olsun” diyen Gökbakar’a tepki gösterdi.

Ne olmuştu?

Fatih’teki İstanbul İlim ve Kültür Vakfı'nı ziyaret eden İçişleri Bakanı ve AK Parti İstanbul milletvekili adayı Soylu, şunları söylemişti:

"14 Mayıs 2023, Batı'nın siyasi darbe girişimidir. Türkiye'yi tasfiye etmeye yönelik hazırlıkların 14 Mayıs'ta her birini bir araya getirerek oluşturulabilecek darbe girişimidir. Bunu ben söylemedim. Bunu bugün Amerika'nın başındaki zat yıllar önce söyledi. Yıllar önce denedikleri bütün yöntemler berhava olunca ancak böyle bir yöntemle Türkiye'yi ele geçirebileceklerini ifade ettiler." 

Ziyaretin ardından sosyal medya hesabından da paylaşımda bulunan Soylu, "15 Temmuz, fiili darbe girişimiydi. 14 Mayıs 2023, Türkiye'yi tasfiye etmeye yönelik hazırlıkların her birini bir araya getirerek oluşturabilecek siyasi darbe girişimidir... Fatih'te İstanbul İlim ve Kültür Vakfı'nda dostlarla hasbihâl eyledik" ifadelerini kullanmıştı.

Gökbakar da Soylu'ya sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla tepki göstererek, "Seçim diye biliyorduk ama darbe miymiş 14 Mayıs... Ooovvv... Bunu buradan açıkladığınız çok iyi oldu. Gerçekten biz de demokratik bir seçim diye oy falan verecektik. Meğer batının darbe planıymış. Allah yardımcımız olsun" demişti.

E-BÜLTEN ÜYELİĞİ
İş dünyasının gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, siyaset, teknoloji ve life style haberler.
E-Mailin ile Ayrıcalıklı Üye Ol, ilk Sen haberdar ol
Adınız, Soyadınız:
E-posta adresiniz:

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk yorum yapan sen ol...

Yorum Yap

Bu Alan Boş Bırakılamaz
Bu Alan Boş Bırakılamaz
Yorum Yapma Şartlarını Kabul Etmediniz
X

E-BÜLTEN ÜYELİĞİ

İş dünyasının gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, siyaset, teknoloji ve life style haberler.
E-Mailin ile Ayrıcalıklı Üye Ol, ilk Sen haberdar ol