Atatürk'e hakaret eden Hacı Dönerci lakaplı Mustafa Atmaca gözaltına alındı

Erzurum'da Üçler Döner'in sahibi ve "Hacı'nın yağ akımı"yla tanınan Mustafa Atmaca, sosyal medya hesabından açtığı canlı yayında "Laikliği getiren köpek yüzünden toprakları kaybettik" dedi. Atmaca gözaltına alındı. İYİ Parti, Atmaca hakkında suç duyurusunda bulunulduğunu açıkladı.

  • | Son Güncelleme:
  • | İş'te Gündem

Sosyal medyada 650 bin takipçisi olan Üçler Döner’in sahibi "Erzurumlu Hacı Dönerci" lakaplı Mustafa Atmaca, TikTok hesabından açtığı canlı yayında Atatürk’e ağır hakaretler etti.

Uzun yıllardır sosyal medyada "Hacı'nın yağ akımı" paylaşımlarıyla tanınan Atmaca, açtığı canlı yayında Osmanlı ve Türkiye Cumhuriyeti'ni kıyaslarken, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını hedef aldı.

"LAİKLİĞİ GETİREN KÖPEKLER TOPRAK KAYBETTİ"

Osmanlı'nın toprak kaybetmediğini ileri süren Mustafa Atmaca, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını işaret ederek "Osmanlı toprak kaybetmedi, laikliği getiren o köpekler topraklar kaybetti" dedi.

Atmaca, kendisine tepki gösteren kullanıcılara "Siz laikler İsrail'e gideceksiniz" dedi.

GÖZALTINA ALINDI

Mustafa Atmaca, Atatürk'e hakaret ettiği suçlamasıyla Erzurum Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alındı. Atmaca’nın emniyetteki işlemlerinin sürdüğü bildirildi.

İYİ PARTİ'DEN SUÇ DUYURUSU

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, Atmaca hakkında suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı. Zorlu'nun paylaşımı şöyle:

"Ülkemizin ve Cumhuriyetimizin kurucusuna yönelik hadsizlik ve düşmanlıklar elbette kabul edilemez.

Bugün de Erzurum’da bir vatandaşın sosyal medya hesabı üzerinden Atatürk’ümüzü ve Cumhuriyet değerlerini hedef aldığını görmekteyiz.

Bugün sabah, Avukatım bu şahıs hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına SUÇ DUYURUSUNDA bulundu.

Aslında son dönemde bu vb saldırıların artmasının sebebi, kurumların görevlerini gerçekleştirmemesi ve yargı sisteminde muhatabı olduğumuz boşluğun yarattığı cesarettir.

Bahsedilen durum ve şahit olunan süreçlerden de anlaşıldığı üzere; adalet ve adil yargılanma ilkelerinin altı boş bırakılarak, vatandaşın hakaret içerir eylemleri meşrulaşma imkanı bulmaktadır.

Cumhuriyetimize yönelik tür saldırılar karşısında hukukun bize verdiği araçları kullanmaktan geri durmayacağız."

ATATÜRK'E DUA EDİLMESİNE TEPKİ GÖSTERDİ, GÖZALTINA ALINDI

Öte yandan Cuma namazında Atatürk'e dua edilmesi nedeniyle tepki gösterip camiden çıkan Ahmet Bostancı isimli şahıs, yayınladığı videoda Atatürk'e ağır hakaretlerde bulundu. Görüntülerin yayınlanmasının ardından Bostancı yakalanarak gözaltına alındı.

İstanbul Gayrettepe’deki Hacı Nimet Özden Camii’nde Cuma namazında Atatürk’e dua eden imamı gören Ahmet Bostancı isimli kişi camiyi terk etti. Bostancı, çektiği videoyu “Kafire dua edilmez diye bağırarak camiden çıktık elhamdülillah” diyerek, Atatürk’e ağır hakaretler edip sosyal medyada paylaştı.

Atatürk’e hakaret eden şahıs, “Kafire dua edilmez diye bağırarak camiden çıktık elhamdülillah” dedi.

X hesabından mesajlar paylaşan Ahmet Bostancı isimli şahıs, “Yılanın başı koptu, heykellerini devirip köpek leşi gibi sürükleyeceğiz” dedi.

Atatürk’e ve ona dua eden imama hakaret eden Ahmet Bostancı hakkında Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Bostancı polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Gözaltına alınan Bostancı polis merkezine götürüldü. Bostancı’nın emniyetteki işlemleri devam ediyor.

E-BÜLTEN ÜYELİĞİ
İş dünyasının gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, siyaset, teknoloji ve life style haberler.
E-Mailin ile Ayrıcalıklı Üye Ol, ilk Sen haberdar ol
Adınız, Soyadınız:
E-posta adresiniz:

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk yorum yapan sen ol...

Yorum Yap

Bu Alan Boş Bırakılamaz
Bu Alan Boş Bırakılamaz
Yorum Yapma Şartlarını Kabul Etmediniz
X

E-BÜLTEN ÜYELİĞİ

İş dünyasının gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, siyaset, teknoloji ve life style haberler.
E-Mailin ile Ayrıcalıklı Üye Ol, ilk Sen haberdar ol