Adra GYO halka açılıyor

Gayrimenkul sektörünün önemli oyuncuları arasında yer alan Adra GYO halka açılıyor.

  • | Son Güncelleme:
  • | İş'te Gündem

Halka arza ilişkin konuşan Adra GYO Yönetim Kurulu Başkanı Cem Okullu “Halka arzdan elde edeceğimiz geliri fon kullanım yeri raporumuzda da belirttiğimiz gibi önümüzdeki dönemde hayata geçirmeyi planladığımız gayrimenkul projeleri için ihtiyaç duyacağımız fon dahilinde değerlendireceğiz” dedi.

Adra GYO’nun halka arzı Garanti BBVA Yatırım liderliğinde Borsa İstanbul Birincil Piyasa'da 14-15 Eylül 2023 tarihlerinde “Borsada Satış” ve “Eşit Dağıtım” yöntemiyle gerçekleştirilecek. Pay başına 22,66 TL sabit fiyatla gerçekleşecek arza ADGYO.HE koduyla kolayca katılım sağlanabilecek. Sermaye artırımı yoluyla halka arz edilecek 73 milyon 700 bin TL nominal değerli payların halka arz büyüklüğü 1,6 milyar TL olacak.

Kuruldukları günden bu yana şeffaflık ve güvenirlik hedefiyle çalıştıklarını belirten Adra GYO Yönetim Kurulu Başkanı Cem Okullu “Halka arz ile birlikte şeffaflık ve hesap verilebilirlik ilkelerini daha güçlü bir şekilde uygulamayı ve kurumsal kimliğimizi güçlendirmeyi hedefliyoruz. Halka arzdan elde edeceğimiz geliri fon kullanım yeri raporumuzda da belirttiğimiz gibi önümüzdeki dönemde hayata geçirmeyi planladığımız gayrimenkul projeleri için ihtiyaç duyacağımız fon dahilinde değerlendireceğiz. Manisa Şehzadeler'de 628 konut ve 15 ticari alandan meydana gelen, Balıkesir Narlı'da ise 200 müstakil villadan oluşan 2 yeni projemiz üzerinde çalışmaya devam ediyoruz. Manisa Turgutlu ve Balıkesir Yolören'deki arazilerimiz için ise planların onaylanmasını bekliyoruz” dedi.

2023’ün ilk yarısında %323’lük net kar artışı

Adra GYO'nun 4,7 milyar TL değerindeki yatırım amaçlı gayrimenkul ve stok portföyünün %18,88’i kira getirili gayrimenkullerden, %43,77'si satış amaçlı elde tutulan bağımsız bölümlerden, %37,35'i arsa ve arazilerden oluşuyor. 2022 yılında cirosunu bir önceki yıla göre %5940 oranında artırarak 641,4 milyon TL'ye yükselten Adra GYO, 2023 yılının ilk 6 ayında ise geçen yılın aynı dönemine göre %83,3 artışla 175,9 milyon TL ciro elde etti. Net dönem karı ise aynı dönemde %323 yükselişle 523,8 milyon TL olarak gerçekleşti.

E-BÜLTEN ÜYELİĞİ
İş dünyasının gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, siyaset, teknoloji ve life style haberler.
E-Mailin ile Ayrıcalıklı Üye Ol, ilk Sen haberdar ol
Adınız, Soyadınız:
E-posta adresiniz:

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk yorum yapan sen ol...

Yorum Yap

Bu Alan Boş Bırakılamaz
Bu Alan Boş Bırakılamaz
Yorum Yapma Şartlarını Kabul Etmediniz
X

E-BÜLTEN ÜYELİĞİ

İş dünyasının gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, siyaset, teknoloji ve life style haberler.
E-Mailin ile Ayrıcalıklı Üye Ol, ilk Sen haberdar ol