Yıldıray Oğur: İddiaların her satırında Fatih Terim ve Hakan Ateş var ama savcılık bu iki isme dokunmadan iddianame yazmayı başarmış

Türkiye bu aralar en çok futbolcuların paralarını, fahiş faiz için bir banka müdürüne elden para teslim etme aç gözlülüğünü ve en kibar tabirle saflığını konuşuluyor.

  • | Son Güncelleme:
  • | İş'te Gündem

Karar gazetesi yazarı Yıldıray Oğur, futbol dünyasının yıldız isimlerinin geçtiği fon dolandırıcılığı davasında sanıklardan ikisinin Denizbank yöneticisi, müştekilerden üçünün Fatih Terim'in kızı, damadı ve yeğeni olduğunu belirterek, "Peki bütün bunlara rağmen bu davada kim yok dersiniz? Fatih Terim ve Denizbank. Adıyla insanların dolandırıldığı iki isim Fatih Terim ve Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş bu davanın hiçbir yerinde yoklar.

Banka Müdürü Seçil Erzan ve şube müdür yardımcısıyla birlikte bankayla ilgisiz dört kişinin içinde olduğu altı sanık arasında da, müşteki olan 16 kişi arasında da yoklar. Hatta daha da ilginci adları kullanılarak yapılan dolandırıcılığın iddianamesinde ifadeleri bile yok" diye yazdı.

İddianamenin her satırında Fatih Terim ve Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş'in olduğunu kaydeden Oğur, "Futbolcular, ağızbirliği yapmış gibi fona Fatih Terim değil, Hakan Ateş’in adına güvenerek girdiklerini söylemişler.

Yani Fatih Terim’i soruşturmanın dışında tutmaya çalışmışlar. Hakan Ateş kaynaklı haberlerde ise oklar Fatih Terim’i gösteriyor.

Ama savcılık Fatih Terim ve Hakan Ateş’e dokunmadan bir iddianame yazmayı başarmış. BDDK aldığı kararla Denizbank’ı bu gayya kuyusundan çekip kurtarmış.

Ne de olsa biri yılların patronu, diğeri de yılların imparatoru. Patronlar ve imparatorlar faniler gibi adil yargılanmazlar" ifadelerini kullandı.

E-BÜLTEN ÜYELİĞİ
İş dünyasının gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, siyaset, teknoloji ve life style haberler.
E-Mailin ile Ayrıcalıklı Üye Ol, ilk Sen haberdar ol
Adınız, Soyadınız:
E-posta adresiniz:

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk yorum yapan sen ol...

Yorum Yap

Bu Alan Boş Bırakılamaz
Bu Alan Boş Bırakılamaz
Yorum Yapma Şartlarını Kabul Etmediniz
X

E-BÜLTEN ÜYELİĞİ

İş dünyasının gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, siyaset, teknoloji ve life style haberler.
E-Mailin ile Ayrıcalıklı Üye Ol, ilk Sen haberdar ol