Şansal Büyükaka, Ali Koç yazısını yayımlamayan Milliyet'ten istifa etti

Gazeteci Şansal Büyüka, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ile ilgili yazısı Milliyet'te yayımlanmamasının ardından istifa ettiğini duyurdu.

  • | Son Güncelleme:
  • | İş'te Gündem

"İçinde eleştiri de var, destek de var" dediği yazıya ilişkin Büyüka, "Sabah kalktım, baktım yazı yok gazetede. Gözlerime inanamadım" ifadelerini kullandı.

Gazeteci Şansal Büyüka, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ile ilgili yazısı Milliyet'te yayımlanmamasının ardından istifa ettiğini bildirdi.

 343 Digital kanalında istifa sürecini anlatan Büyüka, "Milliyet'te haftada bir, ligin genel panoramasını yapan tam sayfa yazılar hazırlıyorum. Son yazımda Ali Koç ile ilgili bir yazı yazdım. İçinde eleştiri de var, destek de var. Sınırları zorlayan bir yazı değil. Hiç öyle bir yanı yok. Sakıncalı bir tarafı yok editöryel açıdan" ifadelerini kullandı. 

"İlk baskı çıktı, bana da gazetenin provası geldi" diyen Büyüka, "Gördüm, yazı manşet altında gayet güzel kullanılmış. Sabah kalktım, baktım yazı yok gazetede. Gözlerime inanamadım. Ben yanlış mı görüyorum acaba dedim. Sağa sola sordum, Anadolu şehirlerindeki dostlarımı aradım, gazetede var" ifadelerini kullandı.

Büyüka, şunları söyledi: "Editörümü aradım, haberi yok, Tayfun Bayındır'ı aradım, haberi yok. Belli ki yukarıdan gelen, yönetimsel belki yazı işleri... Yazı çıkarılmış. Nezaketen bana haber verme yok, yazının olmadığını sabah görüyorum. Bunu kendime yapılan saygısızlık olarak gördüm ve 9:15'te istifa ettim. O günden beri yazmıyorum."

Büyüka'nın yayımlanmayan "'İstifa' demeyi bırakın artık" başlıklı yazısı şöyle:

"Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'a tribünleri doldurup, 'İstifa' diye bağırmak kolay... Üstelik, futbol takımını gördüğünüzde, kupasız geçen yıllara tanıklık ettiğinizde, 'İstifa' diyenler haksız değil...

Buna rağmen; Ali Başkan'ın istifası, futboldaki bunca başarısızlığa rağmen Fenerbahçe için en hafif deyimiyle yazıyorum; ağır darbe olur. 

Fenerbahçe sadece bir futbol kulübü değil, bir spor kulübü...

Fenerbahçe'nin Avrupa şampiyonluğuna oynayan kadın voleybol takımı, EuroLeague'de devler arasında şampiyonluk kovalayan erkek basketbol takımı var.

Bitmedi, Fenerbahçe, milli takım formasıyla Avrupa, dünya, olimpiyat şampiyonu olan atletleri, boksörleri, daha birçok altın-gümüş-bronz madalyalı sporcuya, bu kulübün çatısı altında bakıyor, yaşatıyor, yarıştırıyor.

Ülke ekonomisinin 'karaya oturduğu', dövizin 'uzay mekiği' gibi fırladığı şu yıllarda bu kulübü yaşatmak, ayakta tutmak, hemen her branşta iddialı konuma taşımak, her babayiğidin harcı değil...

Ali Başkan bu kulübe bir servet harcadı. Doğru harcadı, yanlış harcadı, ama harcadı.

Sadece futbolda arıza var. Ali Başkan harcadı, buna rağmen futbol takımı harcandı. Sanırım bu defa ders almıştır. Onun için bırakın artık bu 'istifa' seslerini. 

Ali Başkan kalmalı, ancak futbolda mutlaka şampiyon olacak yüksek kaliteli bir kadro kurmalı."

E-BÜLTEN ÜYELİĞİ
İş dünyasının gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, siyaset, teknoloji ve life style haberler.
E-Mailin ile Ayrıcalıklı Üye Ol, ilk Sen haberdar ol
Adınız, Soyadınız:
E-posta adresiniz:

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk yorum yapan sen ol...

Yorum Yap

Bu Alan Boş Bırakılamaz
Bu Alan Boş Bırakılamaz
Yorum Yapma Şartlarını Kabul Etmediniz
X

E-BÜLTEN ÜYELİĞİ

İş dünyasının gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, siyaset, teknoloji ve life style haberler.
E-Mailin ile Ayrıcalıklı Üye Ol, ilk Sen haberdar ol