Şahsuvaroğlu veliahdını savcılığa şikayet etti: Otomotiv devinde baba-oğul kavgası

Otomotiv sektöründe boy gösteren ve yabancı bir markanın Türkiye temsilciliğini yapan Şahsuvaroğlu Holding'in veliahdı Yunus Şahsuvaroğlu, babasını fena kızdırdı!

  • | Son Güncelleme:
  • | İş'te Gündem

Yunus Şahsuvaroğlu, otomobil satışlarının düşmesinden babası Nihat Şahsuvaroğlu'nu sorumlu tuttu. Nihat Şahsuvaroğlu. 'Otomobil satışının çığ gibi büyüyerek arttığı bu dönemde küçülmeyi başaran patron, bayi ve tüm çalışanlarını tebrik ediyorum. Bu gerçekten büyük başarı çünkü zoru başarmışlar'' yorumunda bulunan oğlu Yunus Şahsuvaroğlu'nu savcılığa şikayet etti.

Türkiye'de otomobillerle alakalı içerikler üreten gazeteci Emre Özpeynirci'nin paylaşımı, dünyaca ünlü otomobil markalarının Türkiye distribütörlüğünü üstlenen Şahsuvaroğlu Holding'i karıştırdı.

Sabah'tan Seda Nur Günaydın'ın haberine göre sosyal medyada binlerce takipçisine otomotiv sektörüyle ilgili içerikler paylaşan gazeteci Emre Özpeynirci'nin 5 Ağustos 2023 günü yaptığı paylaşım olay oldu.

İddiaya göre Özpeynirci, sosyal medya hesabından, otomobil pazarında 2023 yılında satışı en çok düşen ve artan markaları sıraladığı bir gönderi paylaştı. Söz konusu paylaşımda Şahsuvaroğlu Holding'in Türkiye temsilciliğini üstlendiği Güney Kore kökenli SsangYong markası da vardı.

VELİAHTIN YORUMU BABASINI KIZDIRDI

Bunun üzerine ünlü şirketin veliahtlarından Yunus Şahsuvaroğlu iddiaya göre Emre Özpeynirci'nin paylaştığı grafiği esas alarak ''Otomobil satışının çığ gibi büyüyerek arttığı bu dönemde küçülmeyi başaran patron, bayi ve tüm çalışanlarını tebrik ediyorum. Bu gerçekten büyük başarı çünkü zoru başarmışlar'' şeklinde paylaşımda bulundu.

OĞLUNU DA GÖZÜ GÖRMEDİ

Oğlunun yaptığı bu paylaşım, Şahsuvaroğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Şahsuvaroğlu'nu fena kızdırdı.

İddiaya göre oğlunun söz konusu paylaşımıyla çılgına dönen baba, avukatı aracılığıyla savcılığa başvurdu.

İş ve işlemlerinin kötülendiğini ileri sürerek şirket adıyla hem Emre Özpeynirci'den hem de oğlu Yunus Şahsuvaroğlu'ndan şikayetçi oldu.

SAVCILIK OTOMOBİL ŞİRKETİNİ HAKSIZ BULDU

Böylece şüpheliler gazeteci Emre Özpeynirci ve Yunus Şahsuvaroğlu hakkında "Haksız rekabet" suçundan soruşturma başlatıldı. Bu kapsamda savcılıktan ses getirecek bir değerlendirme geldi.

TOPLANTI DAVETİ

Söz konusu paylaşımlarda müşteki şirketin üretmiş olduğu ürünler hakkında bir yorum bulunmadığını vurgulayan savcılık, müşteki şirketin satışını yaptığı markaya ilişkin verilerin açıklanmasının onun iş ve işlemlerinin kötülendiği anlamına gelmeyeceğini, satışı bir önceki yıla göre düşüş gösteren birden fazla markanın bulunduğu bu durumda müşteki şirket aleyhinde bir fiilin oluşmadığını belirtti. Şüphelilerin suçsuz olduğuna kanaat getiren savcılık, dosyaya takipsizlik kararı verdi.

E-BÜLTEN ÜYELİĞİ
İş dünyasının gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, siyaset, teknoloji ve life style haberler.
E-Mailin ile Ayrıcalıklı Üye Ol, ilk Sen haberdar ol
Adınız, Soyadınız:
E-posta adresiniz:

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk yorum yapan sen ol...

Yorum Yap

Bu Alan Boş Bırakılamaz
Bu Alan Boş Bırakılamaz
Yorum Yapma Şartlarını Kabul Etmediniz
X

E-BÜLTEN ÜYELİĞİ

İş dünyasının gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, siyaset, teknoloji ve life style haberler.
E-Mailin ile Ayrıcalıklı Üye Ol, ilk Sen haberdar ol