Sabancı'nın evinde gizli ses kaydında yeni gelişme!

Merhum iş adamı Sakıp Sabancı'nın eşi Türkan Sabancı konutunda oğlu Ömer Metin Sabancı'nın sağlık durumunun konuşulması için düzenlenen toplantıda yine konutlarında hemşire olarak çalışan kişinin gizli kayıt yaptığını fark etmişti.

  • | Son Güncelleme:
  • | İş'te Gündem

İddiaların odağındaki hemşirenin ifadesi ortaya çıktı. Hemşire iddia edildiği gibi ses kaydı yapmadığını, toplantıda bulunan diğer çalışanların kendi aralarında sahte bir tutanak hazırlayarak olaydan 6 ay sonra savcılığa suç duyurusu yaptığını belirtti.

Dilek Sabancı'nın olayların ardından kendisini arayarak şahsi hemşiresi olması için teklif verdiğini ancak fiyatta anlaşamadıkları için reddettiğini söyledi. İşte Sabancı evinde gizli ses kaydı skandalındaki o hemşirenin açıklamaları...

Sabah'tan Atakan Irmak'ın haberine göre merhum iş adamı Sakıp Sabancı'nın eşi Türkan Sabancı konutunda oğlu Ömer Metin Sabancı'nın sağlık durumunun konuşulması için düzenlenen toplantıda yine konutlarında hemşire olarak çalışan kişinin gizli kayıt yaptığını fark etti.

Olay 6 Aralık 2022 tarihinde meydana gelmişti. Mukaddes S., isimli hemşire Sabancıların konutunda hemşire olarak çalışıyordu. Olay günü Türkan Sabancı'nın konutunda oğlu Ömer Metin Sabancı'nın sağlık durumu için bir toplantı düzenlenmişti.

METİN SABANCI'NIN SAĞLIK DURUMU İÇİN GİZLİ TOPLANTI DÜZENLENDİ

Sabancıların ikametinde düzenlenen gizli toplantıya kendi alanında uzman 4 doktor dışında birde hemşire Mukaddes S., katıldı. Ömer Metin Sabancı'nın sağlık durumunun konuşulmaya başlandığı sırada Türkan Sabancı hemşirenin telefonuyla toplantıyı kayda aldığını fark etti.

Toplantıya katılanlar hemşire Mukaddes S.'ye müdahale ederek kayıt yapmasını engelledi. Evde yaşanan skandal olay sonrası söz konusu durum toplantıya katılanlar tarafından tutanak altına alındı.

Tutanakta Mukaddes S.'nin toplantıda rıza dışı şahsi telefonu ile ses kaydı aldığı, kayıtın toplantıdaki kişiler tarafından fark edilerek duruma müdahale edildiği anlatıldı. Tutanakta ayrıca hemşire Mukaddes S.'nin kayıt yaptığını kabul ettiği belirtildiğine dikkat çekildi.

EVİN İDARİ İŞLER MÜDÜRÜ SAVCILIĞA İFADE VERDİ

Türkan Sabancı hemşirenin işine son verirken ailenin avukatları aracılığıyla savcılığa suç duyurusunda bulundu. Savcılık yürütülen soruşturma kapsamında Sabancı ailesinin evinde 15 yıldır idari işler müdürü olarak görev yapan Osman G.'nin ifadesini aldı.

Osman G., verdiği ifadesinde olay tarihinde toplantı sırasında Mukaddes S.'nin konuşmaları kayıt altına aldığını bu nedenle yaşananları tutanak altına aldıklarını söyledi.

'KAYIT YAPMADIM İFTİRA ATIYORLAR'

Savcılığın yürüttüğü soruşturma kapsamında skandalların odağında bulunan hemşirenin ifadesi alındı. Mukaddes S., savcılıkta verdiği ifadesinde olay günü yapılan toplantıda evin idari işler müdürü Osman G.'nin nöbet konusuyla ilgili değişikli olmadığını söylediği ve konu üzerinde tartışmaya başladıklarını anlattı.

Konuşma sırasında evin uşağı olan Ebru Y.'nin bir anda kendisine yönelerek 'Kayıtmı alıyorsun sen?' diyerek soru yöneltmesi üzerine diğer çalışanların başına dikilerek elinden zorla telefonu aldığını ancak herhangi bir kayıt yapmadığını üzerine atılan isnatların asılsız olduğunu belirti.

TUTANAK SAHTE

Mukaddes S., ifadesinin devamında telefonu doğru nöbet listesini göstermek için çıkardığını ancak yanlış anlaşıldığını söyleyerek şu ifadeleri kullandı:

"Kendilerine kayıt almadığımı göstermeme rağmen ağır hakaret ve tehditlere maruz kaldım. Bana kendisini şikayet ederlerse işsiz kalacağımı ve hiç bir yerde çalışamayacağımı söylediler.

Daha sonra Ebru Y., bana Türkan Sabancı'nın yanına gitmemi ve kendisiylee ilgilenmemi söyleyerek masadan kalkmamı istedi. Ben masadan ayrıldıktan sonra hakkımda tutanak hazırladıklarını öğrendim. Tutanakta yazılanları kabul etmiyorum."

DİLEK SABANCI TEKLİF VERDİ REDDETTİM

Mukaddes S., kendisini tazminatsız olarak işten attıklarını ancak daha sonra Dilek Sabancı'nın kendisini arayarak şahsi hemşiresi olmamı istediğini söylediğini fiyatta anlaşamadıkları için reddettiğini belirtti.

Yaşanan olaylardan 6 ay sonra şikayette bulunmalarının amacının tazminatı vermemek olduğunu söyleyen hemşire taraflar hakkında suç duyurusunda bulunacağını ifade etti.

AVUKATLAR SABAH'A KONUŞTU

Yaşanan olaylar saonrası Mukaddes S.'nin avukatları Gizem Gonce ve Aylin Esra Eren SABAH'a yaptığı açıklamada, müvekkilerine yönelik yapılan isnatların asılsız olduğunu, söz konusu olayın 6 aylık şikayet süresi içerisinde yapılmadığını bu nedenle herhangi bir cezai müeddiyesi olmadığını belirttiler. Zaman aşımından bu soruşturmanın incelenmesinin mümkün olmadığını belirten avukatlar, 'Dosya incelendiğinde müvekkilimize isnat edilen bir suç bulunmamaktadır. Dosyada da buna ilişkin bir delil yoktur. Soruşturma devam etmektedir. diye konuştular.

E-BÜLTEN ÜYELİĞİ
İş dünyasının gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, siyaset, teknoloji ve life style haberler.
E-Mailin ile Ayrıcalıklı Üye Ol, ilk Sen haberdar ol
Adınız, Soyadınız:
E-posta adresiniz:

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk yorum yapan sen ol...

Yorum Yap

Bu Alan Boş Bırakılamaz
Bu Alan Boş Bırakılamaz
Yorum Yapma Şartlarını Kabul Etmediniz
X

E-BÜLTEN ÜYELİĞİ

İş dünyasının gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, siyaset, teknoloji ve life style haberler.
E-Mailin ile Ayrıcalıklı Üye Ol, ilk Sen haberdar ol