İskenderun'un eşsiz kimliği Dijital Müze'de

Tarihinde İpek Yolu ve Haçlı Seferleri gibi önemli dönemeçlerde stratejik bir liman ve sanayi merkezi olarak rol alan, doğal güzellikleriyle ünlü İskenderun bugün Dijital Müze'yi açmanın gururunu yaşıyor.

  • | Son Güncelleme:
  • | İş'te Gündem

İskenderun’a kazandırılan ve şehrin tarihi kimliğini dijital bir platformda canlandıran, kentin ilk “Deneyimsel Dijital Müze”si, bugün Ziraat Park’ta düzenlenen bir törenle kapılarını ziyaretçilere açtı.

Şehrin tarihini ve kültürel dokusunu yepyeni bir formatla sunan Dijital Müze, geleneksel müze anlayışını yeni nesil teknolojiler ile geliştirerek tarihsel ve kültürel mirasa modern bir bakış açısı getiriyor.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki ve İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı’nın katılımlarıyla gerçekleştirilen açılış töreninde müzeyi gezen ziyaretçiler kentteki ilk dijital müze deneyimini yaşama fırsatı buldu.

M.Ö.'den günümüze kadar uzanan bir yolculuğa çıkaran Dijital Müze, İskenderun'un zengin geçmişini ve tarihi mirasını, dev projeksiyonlar aracılığıyla ziyaretçilerine interaktif bir serüven olarak sunuyor.

Projeksiyonlarla donatılan “Dijital Müze” şehrin kaleleri, antik yapıları ve kültürel değerlerini gözler önüne sererek, ziyaretçileri zamanda bir yolculuğa çıkarıyor.

Dijital Müze’nin İskenderun’da bir ilk olduğunu belirten Outdoor Factory Yönetim Kurulu Başkanı Toygar Yedigöz, “İskenderun’un zengin tarihi ve kültürel dokusu bu proje ile yeni bir boyut kazandı.

Tarihi arşivlerin ışığında yapay zeka teknolojileri entegre edilerek Outdoor Factory tasarımıyla oluşturulan Dijital Müze, her yaş grubundan ziyaretçileri bekliyor.

Ziyaretçiler, etkileşimli hikâye anlatımı ile İskenderun'un eşsiz kimliğini ve mirasını dijital ortamda yaşayacak” dedi.

 

 

 

Detaylı Bilgi İçin;

KIMIZandKIMIZ

Şükrü Tan
[email protected]

0539 663 64 91

Arif Bayraktar

[email protected]

0 537 891 00 12

Ceren Candar

[email protected]

0 532 396 06 01

E-BÜLTEN ÜYELİĞİ
İş dünyasının gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, siyaset, teknoloji ve life style haberler.
E-Mailin ile Ayrıcalıklı Üye Ol, ilk Sen haberdar ol
Adınız, Soyadınız:
E-posta adresiniz:

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk yorum yapan sen ol...

Yorum Yap

Bu Alan Boş Bırakılamaz
Bu Alan Boş Bırakılamaz
Yorum Yapma Şartlarını Kabul Etmediniz
X

E-BÜLTEN ÜYELİĞİ

İş dünyasının gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, siyaset, teknoloji ve life style haberler.
E-Mailin ile Ayrıcalıklı Üye Ol, ilk Sen haberdar ol