İnstagram'da reklam yapan o kişilere ceza yağdı: 250 liralık masaja 347 Bin TL ceza

Reklam Kurulu, aldatıcı reklam veya haksız ticari uygulamalar dolayısıyla, yılın 10 aylık döneminde, 75 milyon 835 bin 314 lira idari para cezası uygulanmasını kararlaştırdı.

  • | Son Güncelleme:
  • | İş'te Gündem

İdari para cezası kesilen reklamlar arasında, hipnozla sigarayı bıraktırdığını söyleyen de var, kanser tedavisine hızlı çözüm bulacağını vaat eden de…

Ticaret Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, bu ay gerçekleştirilen kurul toplantısında, tüketicileri aldatan, yanıltan, tecrübe ve bilgi eksikliklerini istismar eden reklamlar ile haksız ticari uygulamalara, erişim engeli de dahil pek çok yaptırım uygulandığı bildirildi.

HalkTV'nin haberine göre kurulun, ekim ayı toplantısında, medyumluk, bebek suyu tanıtımları, gramaj değişimi ve gizli zamlara ilişkin incelemeleri gündemine aldığına işaret edilen açıklamada ceza kesilen kişi ve kurumların bir bölümü şöyle:

*Sosyal medya hesaplarında yeme içme mekânlarının tanıtımını yapan Ufuk Güngör’e reklâm durdurma cezası verildi.


Ufuk Güngör, MasterChef Türkiye yarışmasıcı Eray Aksungur ile

*Instagram hesabında ‘tokluk iksiri’ başlığı ile ürün tanıtımı yapan Özlem Posbaşoğlu’un anılan reklamları için durdurma cezası verildi.


Mehtap Algül'e durdurma

*Mehtap Algül’ün Instagram hesabındaki ürün tanıtımlarına reklam durdurma cezası verildi.

*Anadolu Efes Biracılık AŞ ile ‘Kamusal Mizah’ isimli Youtube hesabının sahibi Deniz Bağdaş’a 347 bin 128’er liralık idari para cezası verildi anılan reklamlar için de durdurma cezası verildi.

*Estetik Cerrah Opr. Dr. Oğuz Kılıç’ın Instagram hesaplarındaki bazı paylaşımlara reklam durdurma cezası verildi.


Cemre Ceylin Ramazanoğlu'na 347 bin lira ceza

*Instagram hesabında ‘Masaj terapi tek seans ücreti 250 TL' diye yazan ‘Cemre Ceylin Beauty’nin sahibi Cemre Ceylin Ramazanoğlu’na 347 bin 128 TL idari para cezası kesildi. Paylaşımlarına da reklam durdurma cezası verildi.

‘TAŞ OLMAYA HAZIR MISINIZ!’

*Yaptığı paylaşımlarda ‘kanseri en hızlı şekilde nasıl tedavi edersiniz?’ diye yazan Valentis Sağlık Hizmetleri Danışmanlık AŞ’ye 347 bin 128 TL idari para cezası verildi. Paylaşımlarına da reklam durdurma cezası verildi.

*Fatma Uysal’a ait ‘Uysal Güzellik Salonu’nun hesabında yapılan paylaşımlara 34 bin 701 lira idari para cezası verildi. Anılan reklamları durdurma cezaları verilmesine karar verildi.

*Konhair Saç Ekim Merkezi’nin sahibi Muharrem Çetinoğlu’na 347 bin 128 lira idari para cezası verildi.

*Instagram hesabında akıllı lens tanıtımı yapan Dr. Seda Durgut’a reklam durdurma cezası verildi.

*Yaptığı reklamda ‘Taş olmaya hazır mısınız’ ifadeleri kullanılan Taş Tıp Merkezi’nin sahibi Özel Alibeyköy Hastanesi Halk Sağlığı Hizmetleri AŞ’ye reklamları durdurma cezası verildi.

HER DERDE DEVA PAYLAŞIM!

*DTM Bireysel Eğitim Danışmanlık İnsan Kaynakları ve Sağlık Hizmetleri şirketine 347 bin 128-TL idari para ve anılan reklamları durdurma cezaları verildi.

*Dr. Ergin Işık Muayenehanesi’nin sahibine 347 bin 128 TL idari para ve anılan reklamları durdurma cezası verildi.


Dilara Şabanoğlu'na 347 Bin lira ceza

*Instagram’da ‘hastalikvetravmalar’ hesabı üzerinden bir dizi hastalığa yönelik paylaşım yapan Dilara Şabanoğlu’na 347 bin 128 TL idari para ve anılan reklamları durdurma cezası verildi.

*Estetik operasyonlar yapan Op. Dr. Cenk Melikoğlu’na yaptığı paylaşımlar nedeni ile 347 bin 128 TL idari para ve anılan reklamları durdurma cezası verildi.

HİPNOZ İLE SİGARA BIRAKTIRIYOR!

*Hipnoz ile sigara bıraktırdığınu vaat eden ‘Ahmet Ünal HPN Akademi’nin sahibine Ahmet Ünal’a 347 bin 128 TL idari para ve anılan reklamları durdurma cezası verildi.

*Cannes Kuaför’ün sahibi Süleyman Demirbek’e 155 bin 712 TL adli para cezası verildi.

*Estemita Özel Sağlık Hizmetleri Güzellik Merkezi’ne reklam durdurma cezası verildi.

*Royal Aesthetic Enstitü Medikal San. Turizm İç ve Dış Ticaret şirketine 347 bin 128 TL idari para ve anılan reklamları durdurma cezası verildi.

E-BÜLTEN ÜYELİĞİ
İş dünyasının gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, siyaset, teknoloji ve life style haberler.
E-Mailin ile Ayrıcalıklı Üye Ol, ilk Sen haberdar ol
Adınız, Soyadınız:
E-posta adresiniz:

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk yorum yapan sen ol...

Yorum Yap

Bu Alan Boş Bırakılamaz
Bu Alan Boş Bırakılamaz
Yorum Yapma Şartlarını Kabul Etmediniz
X

E-BÜLTEN ÜYELİĞİ

İş dünyasının gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, siyaset, teknoloji ve life style haberler.
E-Mailin ile Ayrıcalıklı Üye Ol, ilk Sen haberdar ol