Fethiye Göçek'te doğa katliamı! Zeytinlik alanı yok ettiler

Fethiye'ye bağlı Göcek tatil beldesinde Fehmi Güler adına kayıtlı kaçak olan inşaat çalışmaları tüm itirazlara ve cezalara rağmen yapılmaya devam ediliyor.

  • | Son Güncelleme:
  • | İş'te Gündem

Muğla'nın Fethiye ilçesine bağlı Göcek tatil beldesinde yapılan izinsiz inşaat çalışmaları halkı isyan ettirmeye devam ediyor. Polemik Haber'e göre, Fehmi Güler adına kayıtlı olan kaçak yapılar Fethiye belediyesi tarafından iki defa mühürlenmesine rağmen devam ediyor.

KAÇAK YAPILARI EŞİNİN VE ŞÖFÖRÜNÜN ÜSTÜNE YAPMIŞ

İzinsiz çalışmaların arkasındaki asıl kişinin İbrahim isimli şahıs olduğu Göcek sakinleri tarafından belirtilirken, bu kişinin geçtiğimiz dönemlerde eşinin, şoförünün ve çalışanlarının üstüne yaptığı kaçak yapılar çevre sakinlerinin büyük tepkisini çekiyor. 

ZEYTİNLİK ALANLARI YOK ETMİŞ

Fehmi Güler adına kayıtlı bu izinsiz yapıları engellemek adına Göcek sakinleri tarafından defalarca şikayeti üzerine milyarlarca lira ceza yemesine rağmen devam ediyor. Kaçak olan bölge olan 550 ada 39 parseldeki yer alan çalışmalar yüzünden zeytinlikler yok edilmiş bir durumda. 

ŞİKAYETLERE RAĞMEN İNŞAATA DEVAM EDİLMİŞ

Çevre sakinlerinden olan bir vatandaş tarafından savcılığa verilen dilekçe sonrası Fethiye Belediyesi tarafından şüpheliler hakkında imara aykırı ruhsatsız ve kaçak inşaat yapılmasından dolayı işlem başlatılmış ve 01.11. 2022 tarihinde inşaat mühürlenmişti. Ancak şüpheliler tarafından mühür kırılarak inşaata devam edilmesi sonrası şüpheliler aleyhine 02.01.2023 tarihinde 2. kez işlem yapılmış.

E-BÜLTEN ÜYELİĞİ
İş dünyasının gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, siyaset, teknoloji ve life style haberler.
E-Mailin ile Ayrıcalıklı Üye Ol, ilk Sen haberdar ol
Adınız, Soyadınız:
E-posta adresiniz:

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk yorum yapan sen ol...

Yorum Yap

Bu Alan Boş Bırakılamaz
Bu Alan Boş Bırakılamaz
Yorum Yapma Şartlarını Kabul Etmediniz
X

E-BÜLTEN ÜYELİĞİ

İş dünyasının gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, siyaset, teknoloji ve life style haberler.
E-Mailin ile Ayrıcalıklı Üye Ol, ilk Sen haberdar ol