Cumhur İttifakı'nda 'Emekli maaşı' çatlağı: Sizin hatanızı emekliye ödetemezsiniz

İttifak ortaklarından BBP lideri Mustafa Destici'nin itirazları yerel seçime doğru ittifakı sallıyor. İktidara ateş püsküren Destici, 'Sizin hatanızın bedelini emekliye ödetemezsiniz' diye isyan etti

  • | Son Güncelleme:
  • | İş'te Gündem

Cumhur İttifakı'nda emekli maaşı krizi çıktı... Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, emekli maaşlarına 'kök ücret' diyerek zam yapılmasına tepki gösterdi. Destici, “Yüzde 25’lik zam hemen, meclis açılır açılmaz ilk kanun teklifi olmalı ve bu emeklilerin mağduriyeti ortadan kaldırılmalıdır.” dedi.

MAAŞLARDA ÖLÇÜ, AYAR BOZULDU

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, BBP Konya İl Başkanlığının düğün salonunda düzenlenen 12. Olağan Kongresi'ne katıldı. Gündeme ilişkin konuşan Destici, çalışanların maaşlarında da düzensizlik olduğunu belirterek, “Biliyorsunuz son yıllarda bu maaşlarla, ücretlerde de bir düzensizlik meydana geldi. Ölçü bozuldu, ayar bozuldu. Bir bakıyorsunuz çok yüksek, bir bakıyorsun birisi çok aşağıda.” diye konuştu.

EMEKLİ MAAŞI TEPKİSİ: SİZİN YAPTIĞINIZ HATANIN BEDELİNİ EMEKLİ ÖDEYEMEZ

Emekli maaşlarına da zam yapılması gerektiğini belirten BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, “Bunu aylardır söylüyorum. Sizin yaptığınız hatanın bedelini emekli ödeyemez. Onun için ocak ayına yönelik çalışmalar olduğu dile getiriliyor. Bu hani Anadolu’da bir laf var, ‘Atla deve değil’ ki, yapılan maaş zammı, kök maaşa değil, eline geçeni yapılmıştır diyeceksin, zammını vereceksin. Bu kadar basit. Neyin çalışması? Ha kademeli bir artış çalışması yapabilirsin. Ama şu yüzde 25’lik zammı hemen, meclis açılır açılmaz ilk kanun teklifi olmalı ve bu emeklilerin mağduriyeti ortadan kaldırılmalıdır.” diye konuştu.

E-BÜLTEN ÜYELİĞİ
İş dünyasının gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, siyaset, teknoloji ve life style haberler.
E-Mailin ile Ayrıcalıklı Üye Ol, ilk Sen haberdar ol
Adınız, Soyadınız:
E-posta adresiniz:

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk yorum yapan sen ol...

Yorum Yap

Bu Alan Boş Bırakılamaz
Bu Alan Boş Bırakılamaz
Yorum Yapma Şartlarını Kabul Etmediniz
X

E-BÜLTEN ÜYELİĞİ

İş dünyasının gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, siyaset, teknoloji ve life style haberler.
E-Mailin ile Ayrıcalıklı Üye Ol, ilk Sen haberdar ol