Atatürk'ü istismar eden kişiye soruşturma

Muğla'nın Milas ilçesinde Atatürkçü Düşünce Derneği'nin düzenlediği Cumhuriyet Balosu'nda, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'e benzemeye çalışan ve mareşal üniformasıyla masaları teker teker gezen bir kişinin görüntüleri tepkiye neden oldu.

  • | Son Güncelleme:
  • | işte gündem

Muğla'nın Milas ilçesinde Atatürkçü Düşünce Derneği'nin düzenlediği Cumhuriyet Balosu'nda, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'e benzeyen ve mareşal üniformasıyla masaları teker teker gezen bir kişinin görüntüleri tepkiye neden oldu. 

26 Ekim'de ADD'nin Milas şubesince düzenlenen etkinlikte, İsminin Nejdet Bardak olduğu öğrenilen kişinin masaları selamlaması karşılığında para kazandığı iddia edildi.

Atatürkçü Düşünce Derneği tarafından, görüntüleri 11 Kasım'da sosyal medyada dolaşıma giren etkinlikle ilgili yazılı açıklamada yapıldı.

Açıklamada, "Kendisini değişmez önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'e benzeterek mareşal üniformasıyla masaları dolaşıp selam veren şahsın yaptığı yakışıksız gösteri kamuoyunda, basında ve sosyal medyada olduğu gibi tarafımızdan da tepki ve üzüntüyle karşılanmıştır" ifadeleri kullanıldı.

ADD'nin "Atatürk'ün bu tür gereksiz gösterilerle anılmasını" doğru bulmadığı vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Atatürk'ün çağını aşan ideolojisi, ülkemiz ve dünya siyasetine yön veren fikir ve politikaları, yarattığı eşsiz aydınlanma devrimi böyle sembollerle tanımlanmayacak kadar değerli ve önemlidir. Milas şubemiz etkinliğinde yaşanan bu müessif olayı Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Merkezi olarak tasvip etmediğimizi, konuyla ilgili gerekli incelemelerin kurullarımızca yapılmakta olduğunu kamuoyuna saygıyla duyururuz."

E-BÜLTEN ÜYELİĞİ
İş dünyasının gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, siyaset, teknoloji ve life style haberler.
E-Mailin ile Ayrıcalıklı Üye Ol, ilk Sen haberdar ol
Adınız, Soyadınız:
E-posta adresiniz:

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk yorum yapan sen ol...

Yorum Yap

Bu Alan Boş Bırakılamaz
Bu Alan Boş Bırakılamaz
Yorum Yapma Şartlarını Kabul Etmediniz
X

E-BÜLTEN ÜYELİĞİ

İş dünyasının gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, siyaset, teknoloji ve life style haberler.
E-Mailin ile Ayrıcalıklı Üye Ol, ilk Sen haberdar ol