Arda Turan 60 milyonu böyle kaptırmış: Eyüp Sultan'daki arazisini satmış

Banka müdürü Seçil Erzan, futbol dünyasını oyuna getirmişti. Erzan, müşterisi olan aralarında Fatih Terim, kızı Buse Bahçekapılı, damadı Volkan Bahçekapılı, Arda Turan, Emre Belözoğlu, Fernando Muslera gibi ünlü futbolcuları fon yalanıyla soyup soğana çevirmişti.

  • | Son Güncelleme:
  • | İş'te Gündem

Arda Turan'ın, Erzan'a 60 milyon TL kaptırdığı öğrenildi. Turan'ın, arazisini satıp kredi çektiği tespit edildi. 

Özel bir bankanın müdürü olan Seçil Erzan, çete kurup futbol dünyasını dolandırmıştı. Vurgunda yeri detaylara ulaşıldı.

Mağdurlardan birisi de eski milli futbolcu Arda Turan'dı. Turan'ın nasıl dolandırıldığı ortaya çıktı.

FON YALANIYLA VURGUN!

İddialara göre; Erzan yaklaşık 10 ay önce Arda Turan'ı aradı. Banka bünyesinde kurulan özel bir fon olduğunu, özel müşterilerine haber verdiğini, kim ne kadar yatırdıysa ona göre kazanç sağlayacağını anlattı. Arda Turan da buna yalana inandı.

Çünkü uzun süredir o banka müdürü ile çalışmaktaydı. Büyük paralar kazanmanın hayalini kuran Arda Turan, önce Eyüpsultan'daki arazisini sattı.

Daha sonra da aynı bankada tam 33 milyon TL'lik kredi çekti. Toplamda 60 milyon TL'yi kendi elleriyle banka müdürüne teslim etti.

Kanal D Haber'in haberine göre; Banka müdürü kadın, Arda Turan şüphelenmesin diye aldığı paraya karşılık ona bir de kağıt verdi.

O kağıtta bankanın kaşesi ve kendisinin de ıslak imzası vardı. Arda Turan 1 ay sonra verdiği paranın 1 milyon dolarını geri aldı, kalanı ise alamadı. Dolandırıldığını da öyle anladı. "Emeğim yok edildi" diyerek soluğu adliyede aldı.

NE OLMUŞTU?

Bakırköy'de özel bir bankada müdür olan Seçil Erzan, bankanın müşterisi olan aralarında Fatih Terim, kızı Buse Bahçekapılı, damadı Volkan Bahçekapılı, Arda Turan, Emre Belözoğlu, Fernando Muslera gibi ünlü futbolcuların da bulunduğu çok sayıda kişiyi arayarak bankanın 'gizli fon' verdiğini ve kendilerine para verirlerse bu fona yatırıp yüksek kar elde edebileceklerini söyledi.

Erzan'a güvenen kişiler teklifi değerlendirip sözde 'gizli fon'a yatırması için şüpheliye elden yüksek miktarlarda para verdi. Bir süre kar dağıtır gibi para dağıtan Erzan böylelikle güven kazandı ve başka isimlere de ulaştı.

Piyasadan yaklaşık 55 milyon dolar toplayan Erzan, para ödeyemeyince bazı kişiler savcılığa giderek şikayetçi oldu.

Konuyla ilgili açılan soruşturma kapsamında Seçil Erzan, polis ekiplerince gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Erzan çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Erzan'ın hem polis hem de savcılık ifadesinde bankanın bilgisi dışında para topladığını kabul ettiği, yatırımlardan zarar ettiği, parasının kalmadığını ve mağdurların bir kısmına ana paralarını ödediğini söylediği öğrenildi.

E-BÜLTEN ÜYELİĞİ
İş dünyasının gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, siyaset, teknoloji ve life style haberler.
E-Mailin ile Ayrıcalıklı Üye Ol, ilk Sen haberdar ol
Adınız, Soyadınız:
E-posta adresiniz:

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk yorum yapan sen ol...

Yorum Yap

Bu Alan Boş Bırakılamaz
Bu Alan Boş Bırakılamaz
Yorum Yapma Şartlarını Kabul Etmediniz
X

E-BÜLTEN ÜYELİĞİ

İş dünyasının gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, siyaset, teknoloji ve life style haberler.
E-Mailin ile Ayrıcalıklı Üye Ol, ilk Sen haberdar ol