'Mehmet Şimşek, Erdoğan'ın teklifini bu kez kabul etti' iddiası!

Eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in Hazine ve Maliye Bakanlığı görevini üstleneceği ve kilit görevlere yönelik atamalarda söz sahibi olma konusunda Erdoğan’dan teminat aldığı belirtildi.

  • | Son Güncelleme:
  • | İş'te Gündem

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, eski Ekonomi Bakanı Mehmet Şimşek ile iki kez yaptığı görüşmenin olumsuz sonuçlandığı basına yansımıştı. Kulislerdeki bilgilere göre; Erdoğan, Şimşek’e Gaziantep’ten 1. sıra milletvekili adaylığı ve cumhurbaşkanlığı seçimini kazanması halinde ekonomi danışmanı olmasını önermişti. 

Gazete Oksijen’in haberine göre, Erdoğan ile Şimşek'in “daha geniş kapsamlı bir görev” için mutabakata vardığı iddia edildi. Habere göre, Erdoğan’ın seçimi kazanması halinde Şimşek, Cumhurbaşkanlığı kabinesinde Hazine ve Maliye Bakanlığı görevini üstlenecek. Şimşek, kilit görevlere yönelik atamalarda söz sahibi olma konusunda Erdoğan’dan teminat aldı.

Yeni dönemde “enflasyonun üzerinde politika faizi-kredi genişlemesine fren” gibi Ortodoks ekonomi politikalarına yüzde 100 dönüş olmasa da tam tersi araçlar içeren şu andaki uygulamaların bazılarından vazgeçilmesi ve yabancı yatırımcıların daha fazla güven duymasına yönelik bir politika setinin oluşturulması konusunda fikir birliği sağlandığı ifade ediliyor.

Adaylığı net değil

Şimşek’in milletvekili adaylığının ise henüz belirsiz olduğu kaydedildi. Kimi kaynaklar Şimşek’in Gaziantep milletvekili olarak Meclis’te de yer alacağını iddia ederken kimileri de, “Şu andaki bakanların tamamına yakını vekil olacak. Erdoğan seçilirse, tamamı Meclis dışından yepyeni bir kabine kurulacak. Mehmet Bey de Meclis’e girmeden Kabine’de görev alacak” yorumunu yapıyor. 

E-BÜLTEN ÜYELİĞİ
İş dünyasının gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, siyaset, teknoloji ve life style haberler.
E-Mailin ile Ayrıcalıklı Üye Ol, ilk Sen haberdar ol
Adınız, Soyadınız:
E-posta adresiniz:

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk yorum yapan sen ol...

Yorum Yap

Bu Alan Boş Bırakılamaz
Bu Alan Boş Bırakılamaz
Yorum Yapma Şartlarını Kabul Etmediniz
X

E-BÜLTEN ÜYELİĞİ

İş dünyasının gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, siyaset, teknoloji ve life style haberler.
E-Mailin ile Ayrıcalıklı Üye Ol, ilk Sen haberdar ol