'Film çekiyorum' diyerek milyonluk vurgun yaptı

Boşandıktan sonra İngiltere’den İstanbul’a taşınarak yeni bir hayat kurmak isteyen Yıldız K., yapımcı Cengizhan A. ile tanıştı.

  • | Son Güncelleme:
  • | İş'te Gündem

Film çekeceğini söyleyerek ortaklık teklifinde bulunan Cengizhan A.’ya 1 milyonun liranın üzerinde ödeme yapan Yıldız K. bir süre sonra dolandırıldığını anlayarak suç duyurusunda bulundu

İngiltere'de yaşayan Yıldız K., eşinden boşandıktan sonra 2023'ün ilk aylarında İstanbul'a taşındı. Burada kendisine yeni bir hayat kurmaya çalışan genç kadın, yapımcı olduğunu ileri süren Cengizhan A. ile tanıştı.

Sabah'tan Deniz Yusufoğlu'nun haberine göre ikilinin arasındaki başlayan gönül bağını fırsat bilen Cengizhan A. birçok reklam, film çektiğini ve yeni çekeceği projelerinin 36 milyon hasılat getireceğini söyleyerek Yıldız K.'ye ortaklık teklifinde bulundu. Yıldız K., Cengizhan'a güvenerek 2 ayrı filme ortak oldu.

ÇEKİMLER BİR TÜRLÜ BAŞLAMADI

Genç kadın, acil paraya ihtiyacı olduğunu söyleyen şahsa, aracını satarak elde ettiği parayla birlikte toplamda 1 milyon 40 bin lira verdi.

Cengizhan A., 'filmi çekeceğiz' bahanesiyle kamera satın alsa da çekimler bir türlü başlamadığı ileri sürüldü.

Sürekli olarak geçiştirmeye yönelik bahanelerle karşılaşan Yıldız K., Cengizhan'ın başkalarından da borç aldığını ve ödemediği için haczedilecek durumuna geldiğini öğrendi.

Defalarca parasını istese de tehdit ve hakaretlerle karşılaştı. Filmin gişe hasılatından pay alacağı ümidiyle çıktığı yolda duygusal yakınlık hissettiği kişi tarafından dolandırıldığını anlayan genç kadın, büyük hayal kırıklığı yaşadı.

Yıldız K., İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına başvurarak Cengizhan A. hakkında 'Nitelikli dolandırıcılık' suçundan cezalandırılmasını talep ederek şikayetçi oldu.

E-BÜLTEN ÜYELİĞİ
İş dünyasının gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, siyaset, teknoloji ve life style haberler.
E-Mailin ile Ayrıcalıklı Üye Ol, ilk Sen haberdar ol
Adınız, Soyadınız:
E-posta adresiniz:

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk yorum yapan sen ol...

Yorum Yap

Bu Alan Boş Bırakılamaz
Bu Alan Boş Bırakılamaz
Yorum Yapma Şartlarını Kabul Etmediniz
X

E-BÜLTEN ÜYELİĞİ

İş dünyasının gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, siyaset, teknoloji ve life style haberler.
E-Mailin ile Ayrıcalıklı Üye Ol, ilk Sen haberdar ol