Alo Fatih, Sarıgül’ü sansürle!
Alo Fatih, Sarıgül’ü sansürle!

18 Şubat 2014 Salı   07:45

İnternete sızan yeni bir ses kaydında Erdoğan, Habertürk'ün Sarıgül haberlerine kızarak 'Alo Fatih' lakaplı Mehmet Fatih Saraç'a fırça atıyor.

İnternete sızan yeni bir ses kaydına göre Başbakan Sarıgül’ü sansürlemiş. Ses kayıtlarına göre, Başbakan Tayyip Erdoğan, Mustafa Sarıgül’ün destekçilerinden Hüsamettin Özkan, Habertürk’ün patronu Ciner’in kayınpederi olduğu için, Habertürk’ün Sarıgül’ün reklamını yaptığına inanıyor. Alo Fatih lakabı takılan Habertürk’ün üst düzey yöneticisi Mehmet Fatih Saraç’ı bu konu için arıyor ve uyarıyor. Saraç talimatı bizzat yerine getiriyor. Habertürk’te 1. sayfada yer alan Sarıgül haberleri bıçak gibi kesiliyor.

Ses kayıtlarında, Başbakan Erdoğan, Mehmet Fatih Saraç’ı arayarak Sarıgül’ün hem gazete hem de televizyonda çok önde verilmesi ile ilgili sitemini dile getiriyor. Saraç’ın Erdoğan’a verdiği ‘Size eksik bilgi vermiş olabilirler’ cevabına ise Erdoğan, ‘Ben kendim bakıyorum, her gün gazetelere televizyonlara bakıyorum’ diyerek yanıt veriyor.

‘GEREĞİNİ YAPIN’

Ses kayıtlarında Saraç’ın, Ciner ile konuştuğunu ve kendisinin Hüsamettin Özkan’ın gazetenin stratejisiyle hiçbir alakası olmadığını ve rahat olabileceğini söylediğini iletiyor. Daha hassas olacağını söylemesi üzerine Başbakan’ın cevabı ise ‘O zaman gereğini yapın’ oluyor.

SARIGÜL’DEN CEVAP GECİKMEDİ!

Şişli Belediye Başkanı ve CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül, ortaya çıkan ses kayıtlarıyla ilgili twitter’dan yaptığı açıklamada şunları ifade etti: “Bugün ortaya çıkan ses kayıtları ülkemizde demokrasinin nasıl katledildiğinin en somut göstergesidir. Halkın iradesine sansür ile ambargo koyabileceğini sanmak, kendini dünya lideri sanan zavallı bir diktatörün son çırpınışlarıdır.”

İnternette yayılan tapelerin dökümü şöyle:

Fatih Saraç: Buyrun efendim çıktım odadayım tek başımayım buyrun efendim.

Recep Tayyip Erdoğan: Ya şimdi abi bir şey döneme girdik hassas döneme

FS: Ha

RTE: Şimdi seninkisinin tabi kayınpederinden herhalde kaynaklanacak yani bu şeyde sizden ön sayfalarınızda şurda burada bu malum zatla ilgili yani yayın politikalarınız işte televizyonlardaki yayın politikalarınız yani baya şey gidiyor yani iyi gidiyor.

FS: Efendim bir çok ee bu konuyu

RTE: Bilmiyorum bunu tabi hiç aranızda konuştunuz mu ayrı mesele de

FS: Bu konuyu konuştuk eee bana şunu söyledi ee o direk küfrederek af edersiniz hiç bizimle ilgisi yoktur Fatih dedi biz dedi bu adamın ne olduğunu biliyoruz dedi

RTE: Ya tamam da ıı yayın yapar

FS: Ve bir burada Gürsel Tekin’i çıkarıyoruz önüne kasten

RTE: Ya bırakın..

FS: Sürekli olarak Gürsel’i alıyorum önüne

RTE: Ya neyi önüne alıyorsun canım işte adamın orda yayın şeylerinde sürekli onunla ilgili yayınlar televizyonda var.

FS: Efendim yani bilgi eksik vermiş olabilirler aksine hep mesela.

RTE: Ya ben kendim bakıyorum her gün gazetelere bakıyorum her gün televizyon hakeza dinliyorum yani bunları takip ediyorum.

FS: Tamam efendim yani müsaade eder... Müsaade ederseniz ben bir şey söyleyeyim.

RTE: Herkes herkesinde söylediği şey heralde büyük ihtimalle diyorlar kayın pederiniz şu anda

FS: Hiç kesinlikle yok

RTE: Kayın pederi onun sponsoru durumunda olduğu için onunla beraber hareket ettiği için.

FS: Yok yani bana dedi ki Fatih dedi Hüsamettin dedi bizim gazetemizin stratejisiyle hiçbir ilgisi yoktur gayet rahat olabilirsin bizzat kendisi söyledi hiçbir problem yoktur dedi ben daha da hassas olunmasına gayret edeceğim ama bilginiz olsun diye söyledim.

RTE: O zaman gereğini yapın.

FS: Tamam.

T24Sayfa Adresi: http://www.istegundem.com/haber/Alo-Fatih-Sarigul-u-sansurle/48380