Akın İpek'ın sarayında kim oturacak?
Akın İpek'ın sarayında kim oturacak?

24 Ocak 2014 Cuma   08:15

İşadamı Akın İpek'in, Ankara'da yaptırdığı saray, gündemi sarstı! İpek, malikane için 30 milyon lira harcadı. Hal böyle olunca orta halli İncek'te metrekare fiyatları, 500 liradan bin 500 liraya fırladı

Akın İpek, Başkent'in 1100 rakımlı İncek semtinde yaptırdığı saray için tam 30 milyon TL harcadı. Bu yatırım bölgedeki arsa cemaatini de heyecanlandırdı. Zira Gülen için malikane yapıldığına ilişkin söylentilerin yayılmaya başlamasından sonra İncek'te emlak fiyatları adeta fırladı. Metrekare fiyatları, 500 liradan bin 500 liraya fırladı. Malikanenin hemen altında, yol üstünde 2 bin 700 metrekarelik satılık arsanın fiyatı ise 4.5 milyon liraya çıktı.

ETTEN DUVAR

Bu arada İpek'in yaptırdığı saray tespit edilince, güvenlik tedbirleri arttırıldı. Mogan ve Eymir Gölü sırtlarında 6 yapıdan oluşan lüks malikanenin etrafındaki güvenlikçi sayısı 15'e çıkarıldı. 5 güvenlik kulübesinin olduğu ve 24 saat korunan lüks yapının etrafında adeta etten duvar örüldü. Sarayın etrafında kuş uçurtmayan güvenlikçiler bölgeye giden gazetecilerin çekim yapmasına da izin vermedi.

AKIN İPEK: ORADA ANNEM OTURACAK

Ünlü işadamı Akın İpek 30 milyon TL'lik sarayı, Fethullah Gülen için yaptırdığını kabul etmedi. Beyaz Saray'dan esinlenerek Çankaya'ya 15 dakikalık mesafede inşaa edilen süper sarayın, Akın İpek'in annesi Melek İpek için yapıldığı iddia edildi.

Akın İpek, "Çiftlik 40 yıldan beri İpek Ailesi'ne aittir. Eskiyen binalar, gerekli ruhsatlar alınarak başta annemiz olmak üzere tüm İpek Ailesi için yeniden inşa edilmiştir" dedi.

Hayırsever bir aile olduklarını belirten İpek, "Yardım ve sosyal çalışmalarıyla tanınan annemin yaşayacağı evin, teşhir edilmesi beni derinden yaraladı" dedi. Bu arada İpek, inşaatın sürdüğü İncek'te 800 öğrenci kapasiteli bir okul yaptırdıklarını da anlattı.

SABAH VE TAKVİM GAZETELERİNE YALANLAMA

 Akın İpek'in imzası ile yayınlanan yalanlamada şunlar kaydedildi:

 "Sabah ve Takvim gazetelerinde resimleri yayınlanan çiftlik yaklaşık kırk yıldan beri İpek ailesine aittir. Eskiyen ve zaman içerisinde kullanılamaz hale gelmiş olan binalar gerekli ruhsatlar alınarak başta annemiz olmak üzere tüm İpek Ailesi için yeniden inşa edilmiştir.

 Sabah Gazetesi'nde yer alan resimde İpek Ailesi'nin villası olarak gösterilen ev İpek Ailesi tarafından kullanılmamaktadır.

İpek Ailesi olarak medyada ve kamuoyunda göz önünde bulunmama arzu ve gayretimize rağmen bazı medya gruplarınca fütursuzca, özel hayatımıza ilişkin bilgileri ve hayali senaryolara dayanan yalan haberleri gerçekmiş gibi medya gruplarında yayınlamaları başta aile büyüğümüz Melek İpek olmak üzere tüm ailemizi üzmüştür.

2000 ÖĞRENCİ YURDU İNŞA ETTİK

 Devlet ve millet el ele anlayışı ile aile ve grup şirketlerimiz sadece 2012-2013 yılı içerisinde;

- Yaklaşık 2000 öğrenci için yurt inşa etmiş, Ankara İncek'te 800 öğrencilik, Kahramanmaraş'ta 600 öğrencilik okullar yaparak Milli Eğitim Bakanlığı'na bağışlamış, yine Milli Eğitim Bakanlığı'na bağışlanmak üzere 600 öğrencilik yeni bir okul inşaatına başlamıştır.

- Bunun yanı sıra cami inşa etmiş ve 1 milyon TL'si Başbakanlığın düzenlediği kampanyaya ait olmak üzere Güneydoğu bölgemizden Arakan'da zulüm gören insanlara kadar birçok yardım kampanyalarına bağışta bulunmuştur.

-Kurucusu olduğu Koza İpek Vakfı vasıtasıyla birçok öğrenci ve ihtiyaç sahibine yardımlarda bulunmaktadır. İpek Üniversitesi'nin kurucusudur.

YALAN HABERLER İBRET VESİKASI OLDU

 Son zamanlarda belli medya grupları tarafından şahsım, ailem ve grup şirketlerimiz hakkında yalan olduğu bilinerek yapılan haberler birer ibret vesikası olarak arşivlerde yerini almıştır. Yalanlamak ve tekzip etmekle birlikte hiçbir zaman aynı seviyede karşılık vermeyi düşünmedim, düşünmem.

 Bununla birlikte ifade etmek isterim ki; şahsımı en derinden yaralayan mesele bugüne kadar yaptığı yardım ve sosyal çalışmalarıyla tanınan Annemin yaşayacağı evin, teşhir edilerek böyle çirkin bir kara propagandaya alet edilmesi ve hedef gösterilmesidir.

 Yalan söylemeyi, iftira atmayı olağan gören bu anlayışı vicdan sahibi olan tüm kamuoyunun takdirine sunuyorum."Sayfa Adresi: http://www.istegundem.com/haber/Akin-Ipek-in-sarayinda-kim-oturacak/48186