G.Saray-Juventus maçı bugün 15.00'de
G.Saray-Juventus maçı bugün 15.00'de

11 Aralık 2013 Çarşamba   08:13

UEFA, kar yağışı nedeniyle tatil edilen Galatasaray-Juventus maçının, bugün saat 15.00'te kaldığı yerden devam edeceğini açıkladı.

Galatasaray Kulübü'nden yapılan açıklamada, UEFA yetkililerinin, kar yağışı nedeniyle tatil edilen Galatasaray-Juventus maçının, bugün saat 15.00'de kaldığı yerden devam edeceğini bildirdiği duyuruldu.

Türk Telekom Arena'daki mücadelenin tatil edilmesinin ardından, karşılaşmanın yarın saat kaçta oynanacağı konusundaki belirsizlik sona erdi.

Sarı-kırmızılı kulübün internet sitesinde yapılan açıklamada, "Yoğun kar yağışı nedeniyle 30. dakikada ertelenen Galatasaray-Juventus karşılaşmasının, bugün (11 Aralık Çarşamba) saat 15.00'de, kaldığı yerden oynanacağı UEFA yetkilileri tarafından açıklandı" denildi.

Bu arada, resmi internet sitesi üzerinden yaptığı ilk açıklamada maçın bugün 14.00'de kaldığı yerden oynanacağını duyuran UEFA, bu açıklamasını değiştirerek, maçın başlama saatini 15.00 olarak verdi.

"Biletli seyirci, yırtılmış biletleriyle maça girebilecek"

Galatasaray Kulübü Basın Sözcüsü Şükrü Ergün, Türk Telekom Arena'da yaptığı açıklamada, karşılaşma için tribünlerde bulunan biletli seyircinin, yırtılmış biletleriyle maça girebileceğini belirterek, "Biletlerini atmayanlar, atmasınlar. Atanlar maalesef giremeyecek. Biletlerin üzerinde de zaten aktivitenin sonuna kadar saklanması gerektiği yazdığı için, biletlerin saklanması gerekiyordu. Kullanılan biletlerle tekrar maça girmek mümkün" diye konuştu.

"Bizim amacımız Şampiyonlar Ligi'nde ilerlemek"

B Grubu'nda Real Madrid'in Kopenhang'ı yenmesiyle en kötü ihtimalle grup 3.'lüğünü garantiledikleri ve Avrupa'da yollarına devam edebilecekleri hatırlatılarak yöneltilen, "Kopenhag'dan gelen haber yarınki maçın seyrine nasıl yansır ?" şeklindeki soruya Ergün, "Bizim amacımız tabii ki Şampiyonlar Ligi'nde ilerlemek. Yarınki maça da kazanma arzusuyla çıkacağız. Galatasaray her maçına kazanmak için çıkar. Bizim kazanma arzumuzda değişiklik olmayacak" şeklinde cevap verdi. 

Ergün, saha zeminini temizleyecek kişi sayısının yetersiz olduğu konusunda eleştiriler yapıldığını da aktararak, "Bu doğru değildir. Saha temizliği için 11 eleman çalışmıştır. Yarın her ihtimale karşı bu sayı 20'ye çıkarılacak" diye konuştu.

MAÇ KALDIĞI YERDEN

G.Saray-Juventus maçı kardan değil, sporcu sağlığı riski yüzünden ertelendi. Karşılaşma bugün saat 15:00'te 33. dakikadan itibaren yeniden başlayacak...

32. dakikada oyuncuları soyunma odasına gönderip, yağışın durmasını bekleyen Hakem Garcia Proença kaptanlara, “Yağış sürüyor. Sporcu sağlığını tehdit eden bir zemin var. Kar değil, adeta buz yağıyor. Bu riski alamam” dedi ve erteledi.

SAHA İÇİNDE MİNİ BİR ZİRVE YAPTI

DAKİKA 30: Stat çizgileri tamamen karla kaplandı. Yağış yüzünden zemin iyice kayganlaştı.
DAKİKA 32: Portekizli hakem mücadeleyi durdurdu. Saha içinde önce UEFA görevlileriyle mini bir zirve yaptı. Ardından sporcuları çağırıp 20 dakika ara verdiğini söyledi, soyunma odalarına gitmelerini istedi.  

KAPTANLAR DA HAKEME HAK VERDİ

DAKİKA 52: Giriş tünelinin ağzında UEFA görevlileriyle birlikte temizleme çalışmalarını izleyen hakem Garcia Proença sahaya çıkıp zemini tekrar kontrol etti. Temizlik çalışmalarını yetersiz buldu ve kar yağışının devam etmesi üzerine yine UEFA yetkilileriyle görüştü.
DAKİKA 58: Hakem bir kez daha sahaya çıkıp kaptanları da yanına çağırdı, “Kar yağışı hâlâ devam ediyor. Sporcu sağlığını tehdit eden bir ortam var. Bu riske giremem, maçı oynatamam” diyerek görüşünü belirtti. Kaptanlar da hakemi onaylayınca, erteleme kesinleşti ve içeriye girildi.

AVRUPA CEPTE

REAL Madrid’in, Kopenhag’ı deplasmanda yenmesiyle G.Saray’ın eli rahatladı. Sarı-Kırmızılılar, bugün 15.00’te oynanacak karşılaşmadan nasıl bir sonuçla ayrılırsa ayrılsın Avrupa’da kalmaya devam edecek. Aslan, Juventus’u mağlup ederse Şampiyonlar Ligi’nde ikinci tura yükselecek. Bugün 15.00’te başlayacak maç için Yönetim Kurulu Üyesi Sedat Doğan, “Karşılaşma yarın da (bugün) oynanmazsa UEFA’nın başka bir stada alma ihtimali var” şeklinde bilgi verdi. Emniyet Müdürlüğü ise, “Maç hangi saatte oynanırsa oynansın, sabah saat 09.00’da oynansa bile biz bunu organize etmeye hazırız” açıklamasını yaptılar.

JUVE SOKAKTA KALDI

MAÇIN ertelenmesi üzerine otele dönmeye çalışan Juventus’a, “Otelde yer yok” cevabı verildi. Bunun üzerine sıkıntı yaşandı. Ancak G.Saraylı yöneticilerin de yardımıyla otel bulundu.Sayfa Adresi: http://www.istegundem.com/haber/G-Saray-Juventus-maci-bugun-15-00-de-/47764