Erdoğan'dan cemaate 28 Şubat göndermesi
Erdoğan'dan cemaate 28 Şubat göndermesi

6 Aralık 2013 Cuma   08:10

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İlim Yayma Vakfı'nın 40. yıl programında konuştu.Erdoğan konuşmasında cemaate 28 Şubat örneğiyle gönderme yaparak 'birlik' mesajı verdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , İlim Yayma Vakfı'nın 40. yılı programında yaptığı konuşmada cemaate 28 Şubat göndermesiyle seslendi. Erdoğan, "28 Şubat bu ülkeye çok şeyler kaybettirdi. Temenni ederim ki bunu da anlarız. Bazıları rahatı görünce farklı bir duruma büründüler. Birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var." dedi. 

İşte Erdoğan'ın konuşmasından bazı satırbaşları: 

-İlim Yayma için bir araya gelenlerin hedefi ne para pul ne mal mülktü. Onlar insan yetiştiriyorlardı. Bu 98 güzel insan hadisi şeriflerden yola çıkarak insan yetiştirme yeri tesis ettiler.

-Biz üniversite açtıkça bunu eleştirenler dahi oldu. Ne gerek var bu kadar üniversiteye dediler. Çok çok çileler çekerek bu günlere geldik. Ben İmam Hatip'e girmeden önce ve İlim Yayma'nın kurslarına gittiğim günleri hatırlıyorum. Onu okuduk. Daha sonra yurt binamıza kavuştuk. Orası İstanbul 'un tek İmam Hatip'iydi. Şimdi ilçelerde dahi var. Bunların önüne geçmek gerekiyor dediler.

ONLARIN VARSA ALLAH'IN DA HESABI VAR

-Biz bu işi çözeriz dediler. Onların tuzakları varsa. O hesapların üstünde rabbimin üstünde de hesabı vardı. O hesap tecelli etti. Ve olan oldu. Hamd olsun sabırlıydık. Birilerinin sabırlı olmadığı açıktı. İlahi mesaj 22 yılda geldi. Kudret sahibi olan onu bir anda gönderebilirdi. İnsanın ruhen hazırlanması gerekiyordu. Bu işin psikolojisini çok iyi okumamız gerekiyordu. Birileri bize gelip o tür nasihatte de bulundu. İşte buyurun bir evlat olarak bir evlatları olan baba olarak da bunları yaşadık.

RAHATI GÖRENLER FARKLI DURUMA BÜRÜNDÜ

-Ben İmam Hatip mezunu olarak istediğim üniversiteye gidemedim. Çünkü bize yasaktı. Artık o döneme geldik. Ama bu iş onları rahatsız etti. Bunu da başardılar. Sabır sabır bir 28 Şubat oldu. O ara bu ülkeye çok şeyler kaybettirdi. Bunun farkında olanlar var olmayanlar var. Bir nesil katledildi. Bunu yapanlar bu vebalin altından kalkamaz. 28 Şubat bu ülkeye çok şeyler kaybettirdi. Temenni ederim ki bunu da anlarız. Bazıları rahatı görünce farklı bir duruma büründüler.

-Birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var.Sayfa Adresi: http://www.istegundem.com/haber/Erdogan-dan-cemaate-28-Subat-gondermesi/47725