Botoksla iş arama salgını
Botoksla iş arama salgını

30 Ekim 2013 Çarşamba   08:37

Küresel krizden bu yana işsizlik rakamlarının ciddi düzeyde olduğu Amerika’da, 50 yaş üstü erkeklerin, işlerini kaybetmemek ya da kolay iş bulabilmek amacıyla botoks yaptırdığı ya da estetik ameliyat olduğu belirtiliyor.

Amerika’da 50 yaş ve üstü erkeklerin, son yıllarda işsiz kalmamak ya da kolay iş bulabilmek amacıyla genç görünmeye çalıştıkları, bunun için de aralarında botoksun da bulunduğu bazı kozmetik desteklerden yararlandıkları belirtiliyor.

 Bu salgının giderek yayıldığını belirten uzmanlar, ABD’de 2000-2012 yılları arasında kozmetik işlem yaptıran erkeklerin sayısında yüzde 22’lik artış olduğunu, 2011-2012 arasındaysa botoks yaptıran erkek sayısının da yüzde 6 arttığını belirtiyorlar.

Son yıllarda 50 yaş üstü erkeklerin daha uzun süre işsiz kalabildiğine dikkat çeken uzmanlar, “İş ararken görünüş, önemli bir unsur haline geldi.

Özellikle de belli bir yaşın üzerindeki erkekler için” ifadesini kullanıyorlar. Bazı doktorların, erkek müşterilerine yüz gerdirme önerdiğine de dikkat çeken uzmanlar, bu işlemin 8 bin ile 20 bin dolar arasında değiştiği kaydediliyor.Sayfa Adresi: http://www.istegundem.com/haber/Botoksla-is-arama-salgini/47365