Coca Cola’nın sır formülü!
Coca Cola’nın sır formülü!

28 Haziran 2013 Cuma   08:16

Ürünlerin piyasa denetimi sırasında elde edilen ticari sır niteliğindeki veya fikri ve sınai mülkiyet hakkına ilişkin bilgiler, insan sağlığı ve güvenliğinin gerektirdiği hallerde ifşa edilebilecek.

Ürünlerin Piyasa Gözetimi ve Denetimine Dair Yönetmelikte değişiklik yapılması hakkında yönetmeliğin yürürlüğe konulmasına ilişkin Bakanlar Kurulu kararı, Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna göre, yetkili kuruluşlar, denetimler sırasında temin ettikleri ve ticari sır niteliğindeki veya fikri ve sınai mülkiyet hakkına ilişkin bilgilerin gizliliğini korumak için gerekli tedbirleri alacak.

Formülü isteyecek mi?

Piyasa gözetimi ve denetimi yetkili kuruluşların görev ve sorumluluğunda olacak. Yönetmelik “Coca-Cola içtikten sonra sağlığında bozulma olduğunu iddia eden birinin şikayeti üzerine formülü sır gibi saklanan Coca-Cola’dan da formülü istenebilecek mi?” sorusuna neden olurken Sağlık Bakanlığı’nın Coca Cola’nın ünlü formülünün peşinde olduğuna dair de espriler yapıldı.Sayfa Adresi: http://www.istegundem.com/haber/Coca-Cola-nin-sir-formulu/46367