Hagi, Rijkaard’ı arattı

1 Şubat 2011 Salı   08:48

Tarihinin en kötü sezonlarından birini yaşayan G.Saray’da Hollandalı teknik direktör Frank Rijkaard’ın yerine getirilen Gheorhge Hagi de kötü gidişe bir türlü ‘dur’ diyemedi.

Bursa deplasmanında alınan 2-0’lık yenilgi Sarı - Kırmızılılarda bardağı taşıran son damla olurken Rumen teknik adamın G.Saray’da geleceği de tartışılmaya başlandı.

Bu sezon Rijkaard’ın görevde kaldığı süreçte 4 kez mağlup olan G.Saray, Hagi döneminde de puan kayıplarını sürdürdü. F.Bahçe ile Şükrü Saracoğlu Stadı’nda 9. haftada oynanan derbi maçla göreve gelen Rumen teknik adam, geride kalan 11 haftada başarılı bir grafik çizemedi.

Bu süreçte Sarı - Kırmızılılar, 4 galibiyet, 2 beraberlik elde edip, 5 kez de yenilirken Hagi, mağlubiyet açısından Rijkaard’ın gerisinde kaldı. Bu durumdan şikâyetçi bazı G.Saraylı idarecilerin de yönetim içinde ikiye bölündüğü öğrenildi. Birkaç yöneticinin Hagi’nin görevden alınmasını istediği öğrenilirken başkan Adnan Polat’ın bu duruma karşı çıktığı bildirildi. Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül, TT Arena’ya ilgili “Stadı TOKİ’den devraldık. TT Arena ile ilgili eksiklikleri kısa sürede tamamlayacağız. G.Saray da bu statın üstünü kapatmakla yükümlüdür” ifadelerini kullandı.

Bu arada G.Saray’ın dün yaptığı idmanda sakatlığı geçen Baros’un çift kale maçta oldukça formda olduğu gözlendi. Antrenmana sakatlıkları süren Arda, Pino, Barış, Çağlar ve Gökhan katılmadı. İdmanda basın mensuplarının yanına gelen Hagi, saha içiyle ilgili yapılan her türlü eleştiriyi kabul edebileceğini vurgularken saha dışında yaşananlarla ilgili yalan haberlere ise tahammülünün olmadığını söyledi.

Alican Sezer/CumhuriyetSayfa Adresi: http://www.istegundem.com/haber/Hagi-Rijkaard-i-aratti/35702